Twórcy Amplitude proszą o wsparcie na Kickstarterze. Chcą stworzyć remake

Jeśli studio Harmonix zbierze kwotę 775 tysięcy dolarów, tytuł zagości na PS3 i PS4.

Pamiętna produkcja ukazała się w 2003 roku na PlayStation 2, reprezentując gatunek gier zręcznościowo-muzycznych. W grze sterowaliśmy stateczkiem, poruszając w nim taki sposób, by lecąc po wyznaczonym torze rytmicznie naciskać w odpowiednim momencie przyciski. W ten sposób oto zyskiwaliśmy punkty. Jeśli natomiast pomnieliśmy zbyt wiele ścieżek, musieliśmy liczyć się z porażką.


Tytuł wyróżniała bogata ścieżka dźwiękowa zawierająca w sumie 26 utworów (wliczając w to piosenki bonusowe). Repertuar był na tyle zróżnicowany, że każdy meloman mógł znaleźć coś dla siebie. Wystarczy chociażby wspomnieć, że w produkcji przewinęły się takie sławy sceny muzycznej jak: Slipknot, P.O.D, Dawida Bowie czy Blink 182. Chociaż Ampllitude wymagało od nas niemałego refleksu i poczucia rytmu, to ogromnym plusem gry był dobrze wyważony poziom trudności.

Dzięki Kickstarterowi fani mogą na nowo tchnąć życie w odświeżoną wersją gry, która przed laty skradła serca recenzentów i graczy (osoby chcące wesprzeć projekt zapraszamy tutaj).

Bartłomiej Balcerzak

Bartłomiej Balcerzak

Miłośnik staroszkolnych gier RPG takich jak Baldur's Gate czy Planscape Torment a jednocześnie nowszych przedstawicieli tego gatunku z Mass Effectem na czele.

1 Shares
Share1
+1
Tweet