Horror osadzony w trakcie I Wojny Światowej na nowym zwiastunie. Trenches ma datę premiery

Trenches to wyjątkowy horror o I Wojnie Światowej. Jest data premiery
Newsy PC

Trenches to sugestywny obraz I Wojny Światowej w wydaniu dość rzadkim, bo jest to… horror. Gra otrzymała nowy zwiastun. Mamy potwierdzoną datę premiery.

Wojny światowe i horror nie jest jakoś specjalnie zaskakującą fuzją, ale na poletku gier wideo niewiele jest takich pozycji. Trenches może więc wypełnić tę lukę.

Trenches z datą premiery

Interesujący tytuł już wcześniej wyszedł w formie wczesnego dostępu na Steam, ale tym razem twórcy pochwalili się, kiedy możemy spodziewać się premiery pełnej wersji gry. W sumie nie “twórcy” a “twórca”, bo tytuł jest dziełem tylko jednego dewelopera. Nic dziwnego, że zdecydował się na wydanie go w takiej formie. Jak sam przyznaje, chciał tworzyć grę wraz ze społecznością, na co pozwoliło mu właśnie early access.

W obecnej chwili chcemy naprawić wszelkie błędy w grze, a następnie przejść do jej ulepszenia. Mamy wiele planów na przyszłość, takich jak zmiana środowiska, więcej strachów, nowe funkcje, a nawet co-op w późniejszym terminie. Mamy wiele planów, aby uczynić grę wyjątkowo straszną, jak na przykład losowe spotkania z przeciwnikami za każdym razem, gdy grasz w grę i wiele innych.

– czytamy w sklepie Steam

Twórca określa projekt mianem “surrealistycznego koszmaru”, w którym wcielimy się w żołnierza za linią wroga. Trafimy do tytułowych okopów, z których będziemy musieli znaleźć wyjście. Dość powiedzieć, że miejsce najwyraźniej jest nawiedzone, a prześladująca nas istota potrafi przybrać najróżniejsze formy.

Obecnie 84% głosów społeczności jest pozytywnych, co daje łącznie “bardzo dobre” oceny graczy. To w sumie rzadkość jak na grę dostępną w early access. Tytuł ma zadebiutować w pełnej wersji już 20 stycznia 2023 roku. Warto dodać, że obecnie gra kosztuje niewiele, bo jedynie 35,99 zł.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij: