TOP 10 gier, w których możesz romansować

top 10 gry romanse
Publicystyka

Interesuje Was romansowanie w grach, macie potrzebę szukania swojej drugiej połówki? Te gry pozwolą Wam umawiać się na randki i nawet więcej.

Nie jest niczym kontrowersyjnym całowanie się lub pójście do łóżka z NPC-em. To rzecz ludzka, przenika z rzeczywistości do wirtualnego medium, poniekąd pozwala jeszcze bardziej związać się z losem bohatera i kształtować jego przyszłość. Aby tak się stało, ważny jest wysoki poziom swobody i jakość opcji romansowania. Gdzie najlepiej zaprezentowano wirtualne flirty i związki? Nie znam wszystkich współczesnych produkcji, ale kilka poważnych randek w grach zaliczyłem i o tych Wam za chwilę opowiem.

Romansowanie w grach – najlepsze 10 tytułów


10. Fable III

Fable jako jedna z pierwszych gier zapoczątkowała modę na wirtualne związki w grach, natomiast jej trzecia część w znacznym stopniu rozwinęła system relacji między graczem a NPC-ami. Mamy pełną dowolność w obszarze orientacji seksualnej, podejścia do związku i rozwiązłości, sposobie na zdobycie tej jedynej lub jedynego. Są specjalne misje podzielone na 5 poziomów zaawansowania, forma wyrażania uczuć poprzez zachowanie, a wszystko odbywa się na zasadzie etapów, których celem jest wzrost atrakcyjności bohatera.


9. Stardew Valley

Stardew Valley nie jest grą wyłącznie o budowaniu i prowadzeniu farmy w celach zarobkowych. Sandbox ten jest otwarty na szukanie relacji społecznych w lokalnym środowisku. To tyczy się koleżeńskich znajomości jak i spraw wydatniejszych między ludźmi, jak choćby małżeństwa. Nikt jednak w grze nie karze nikomu obrączkować się na całą karierę farmera. Można flirtować z 12 postaciami, rozdawać prezenty na prawo i lewo, a gdy znudzi się zabawa w żigolaka, po prostu wziąć ślub a później rozwód.

Grzegorz Rosa
O autorze

Grzegorz Rosa

Redaktor
Ekspert w dziedzinie "kombinatoryki" w grach i zarazem człowiek, który wybrał drogę antagonisty. Nie boi się pisać treści niewygodnych dla innych. Specjalizuje się w publicystyce wszelakiej, krytykowaniu słabych gier, filmów, a nawet ludzi. Jako jedyny na świecie grał już w Wiedźmina 4...
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie