Tak pocałunek mężczyzn wpłynął na recenzje The Last of Us z HBO Max

Serial The Last of Us rządzi i dzieli. Nie ma mocniejszego serialu
Filmy i seriale Newsy

Trzeci odcinek The Last of Us pokazał, jak eksponowanie wątków par jednopłciowych może negatywnie wpłynąć na ocenę serialu. Niektóre “recenzje” widzów są naprawdę żałosne.

Opada kurz po trzecim odcinku serialu The Last of Us z HBO Max. A zawierucha jest spora, ponieważ najnowszy odcinek wywołał mocne poruszenie. Poszło o całujących się mężczyzn.

Jednogwiazdkowe recenzje The Last of Us podwojone

Trzeci epizod TLoU to emocjonalny rollercoaster od samego początku do ostatnich scen. Zachwycił on wielu widzów i niejednokrotnie czytałem opinie, że bardziej uczuciowych momentów w historii TV nie widziano.

Jednak niektórzy widzownie nie mogli się powstrzymać, by ocenić epizod na jedną gwiazdkę. Ja rozumiem, że nie każdemu mógł przypaść do gustu, ale… JEDNA GWIAZDKA? Ksenofobia na całego.

Patrząc na IMDB, można zobaczyć, że The Last of Us ma 3721 jednogwiazdkowych recenzji, co odpowiada 3,1% wszystkich ocen serialu. Cofając się w czasie przed emisję trzeciego odcinka, widzimy, że widowisko miało 1804 jednogwiazdkowych recenzje, co odpowiadało 2,0% wszystkich ocen w tamtym czasie (dzięki truetrophies).

Trzeci odcinek ma obecnie ocenę na poziomie 8,3, czyli najniższą z wszystkich epizodów. Drugi, w którym również widzieliśmy pocałunek, tyle że przerażający (bez spoilerów) ma ocenę 9,3 na IMDB.

Tak argumentują jedną gwiazdkę dla 3. epizodu TLoU

Ci, co zmieszali trzeci odcinek z błotem, podają swoje argumenty. Przytaczam kilka z nich:

Cały odcinek to obrzydliwe sceny seksu, które naruszają zdrowy rozsądek, zniekształcają prawdziwą historię i zgodność z grą. Serial, który polega na przekazywaniu błędnych pomysłów, sprzecznych z ludzką naturą, nie odniesie sukcesu

Ten odcinek to ewidentna propaganda poprawności politycznej, wtłaczanie elementów gejowskich do serialu. Co prawda w grze są też elementy gejowskie, ale jest to dobrze poprowadzone w fabule gry, co nie sprawi, że ludzie poczują się niewygodne, ale sprawiają, że ludzie pielęgnują tę emocję, zwłaszcza w postapokaliptycznej sytuacji.

Niestety, rezygnuję z tego show, ponieważ jest obrzydliwe.

Jestem tak rozczarowany, że czuję się fizycznie chory.

Koniec cytatów, ponieważ kolejne nic więcej do tematu nie wniosą. Jak widać, elementy LGBT+, eksponowane w filmach czy serialach, nadal są wystawione na ogromny ostrzał.

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie