The-Last-of-Us-2

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

The Last of Us 2 będzie na PS5, potwierdza Sony

The Last of Us 2 będzie jedną z gier, którą uruchomimy na PS5. Nie wiadomo jednak, czy produkcja zostanie w jakiś znaczący sposób ulepszona.

The Last of Us 2 to jedna z największych ekskluzywnych gier na PS4, która zadebiutuje już w tym miesiącu, 19 czerwca. Jednak już teraz wiadomo, że gra zawita także na PlayStation 5.

The Last of Us 2 na PS5 to już pewniak

Informację potwierdza Jim Ryan, dyrektor generalny Sony Interactive Entertainment. W wywiadzie dla CNet wspomniał on, że popyt na TLoU 2 jest nadal bardzo duży, pomimo wycieków i nieprzychylnych reakcji ze strony niektórych graczy. Dowiedzieliśmy się, że w Europie zebrano więcej zamówień przedpremierowych na The Last of Us 2 niż na grę Spider-Man (porównując te same okresy przed premierą).

Ryan powiedział, że Sony ma nadzieję, iż The Last of Us 2 będzie grą definiującą obecną generację. Dodał, że tytuł będzie działał na PlayStation 5 bez żadnych problemów.

Sony niestety nie uściśla, czy będzie to osobne wydanie, czy wystarczy nam po prostu płytka z grą na PS4, którą włożymy do PlayStation 5. Prawdopodobnie chodzi jednak o drugą opcję, a TLoU 2 stanie się jedną z gier, które zadziałają na next-genie w ramach wstecznej kompatybilności. Spodziewamy się zatem przynajmniej wyższej rozdzielczości oraz płynności, choć miło by było, gdyby tytuł otrzymał aktualizację wpływającą również na oprawę wizualną.

Kto nie zaopatrzył się w pre-order na grę lub dedykowanego pada/słuchawki, może to zrobić tutaj:

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się