Darmowa gra, w którą wciąż grają tysiące graczy, zostaje wyłączona

The Cycle: Frontier zostaje wyłączone po roku od premiery
Newsy

To koniec przygód w The Cycle: Frontier. Ten extraction shooter może nie okazał się wielkim hitem, ale od roku od premiery wciąż grają w niego tysiące osób. No, do czasu.

Yager niestety nie udał się podbój rynku extraction shooterów, ale nie znaczy to, że The Cycle: Frontier jest złe. Wręcz przeciwnie – sam rozegrałem w tę strzelankę parę meczów i bawiłem się naprawdę dobrze. Oczywiście jest jeszcze lepiej ze znajomymi, ale tytuł jest przystępny także dla graczy solo. A może jednak “był”, bo w zasadzie to już jego ostatnie tygodnie.

Decyzja deweloperów dziwi, zwłaszcza że do tej pory w ich tytuł gra całkiem pokaźna liczba osób. Redfall umarło, zanim tak naprawdę się narodziło, a The Cycle radzi sobie nieźle. Zgodnie z danymi SteamDB, w FPS-a gra obecnie około 1 300 osób, ale w trakcie ostatnich 24 godzin na serwerach pojawił się nawet niemal 2,5 tys. graczy. A mimo to będą się oni musieli pożegnać z rozgrywką.

Dzisiejszą wiadomością dzielimy się z ciężkim sercem. The Cycle: Frontier zostanie zamknięte 27 września 2023 roku. Podjęcie tej decyzji było dla nas bardzo trudne, ale ostatecznie okazało się konieczne.

– czytamy we wpisie na Twitterze twórców

W poście na Steam znajdziemy więcej informacji na temat dość nagłej decyzji. Otóż gra “nie jest rentowna” i nie opłaca im się dalej jej utrzymywać. Co ciekawe, tytuł miał zaliczyć “świetny start” i na początku całe rzesze graczy rzucały się na serwery. Z czasem jednak popularność osłabła, choć nigdy nie było jakoś szczególnie tragicznie.

Na ten moment nie wiemy, co planują twórcy w przyszłości. “Teraz skupimy się na nowych projektach, korzystając z całego cennego doświadczenia, wniosków i opinii zwrotnych, które udało nam się zgromadzić” – lakonicznie wyjaśniają.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie