To darmowa odpowiedź na Hunt: Showdown w klimacie Lovecrafta. Zwiastun i szczegóły The Bornless

The Bornless to darmowa odpowiedź na Hunt: Showdown
Newsy PC

The Bornelss to lovecraftowski horror akcji multiplayer, który dostępny będzie całkowicie za darmo. Brzmi i wygląda jak odpowiedź na przebojowe Hunt: Showdown.

Cathsedral Studios pracuje obecnie nad The Bornless – FPS-em multiplayer w klimacie lovecraftowskiego horroru, który ma docelowo ukazać się na PC na platformie Steam. Na razie nie znamy daty premiery, ale przed debiutem pełnej wersji zagramy w early access. Niezależnie od wersji, gra będzie w pełni darmowa, dystrybuowana w formacie free-to-play.

Dla mnie Hunt: Showdown to jedna z najlepszych gier multiplayer ostatnich lat. Z grupą znajomych koszmary luizjańskich opętańczych bagien nie są aż tak straszne, ale i tak potrafią dostarczyć solidną dawkę emocji. Jak na razie mało kto postanowił odpowiedzieć na dzieło Cryteka. Najwyraźniej wszystko się zmieni za sprawą niedawno zapowiedzianego The Bornless.

The Bornless to darmowa odpowiedź na Hunt: Showdown

Gra ma oferować teoretycznie nawet więcej od Hunta. W całym swoim jestestwie mamy do czynienia z rozgrywką podobną do wymienianej tu pozycji. Podstawowym trybem będzie starcie PvPvE między drużynami graczy a postaciami sterowanymi przez komputer. Tym razem jednak twórcy opierają się na większych możliwościach graczy. Oni sami mają tworzyć nowe frakcje, a nawet własne bazy wypadowe. W nich nie tylko dobierzemy odpowiednie ozdoby, ale i uzbroimy się przed misją. W przerwach zagramy w mini-gry, a wspólnie dążyć mamy do rozwijania frakcji i bazy.

The Bornless to darmowa gra horror FPS, rozgrywająca się w świecie pełnym terroru, który obraca się wokół tajemniczego Kościoła Orobas i Rytuału Bornless. Konkuruj z rywalizującymi graczami, odpieraj demony i zbieraj cenne materiały, poruszając się przez mroczne i niebezpieczne środowisko, aby zapobiec nieświętym rytuałom wywoływanym przez demoniczne siły. Dobierz się z partnerem, aby utworzyć duet, i wykorzystaj strategię oraz zasoby do przetrwania i zwycięstwa.

– zachęcają twórcy w opisie na Steam

Na powyższym zwiastunie widać sporo podobieństw między tym, a Hunt-em. Bornless jest jednak nieco mocniej lovecraftowskie, opierające się na czarnej magii i dość kuriozalnie wyglądających bossach. Czuć FPS-owe inspiracje DOOM-em, choćby za sprawą potencjalnie “głośnego” soundtracku – i bardzo dobrze! Teraz tylko czekać na więcej materiałów i ogłoszenie premiery.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij: