Tekken 8 zrobił świetny wynik. Miliony graczy nie mogą się mylić?

Tekken-8-demo
Newsy PC PS5 Xbox Series Xbox Series S

Tekken 8 to jedna z pierwszych “dużych” premier tego roku, która jednocześnie stanowiła powrót kultowej marki bijatyk. Czy tytuł spełnił pokładane w nim oczekiwania? Zdecydowanie tak, o czym świadczyć mogą pozytywne oceny recenzentów na całym świecie. Teraz doszedł do tego jeszcze dobry wynik sprzedażowy. Do ilu graczy trafiło najnowsze mordobicie? Jest ich całkiem sporo.

Tekken 8 – sprzedaż gry na wysokim poziomie

Tekken 8 pojawił się na rynku dokładnie 25 stycznia 2024 roku i stanowił jedną z najbardziej wyczekiwanych gier początkowego okresu w roku. Nie ma w tym nic dziwnego. Mowa przecież o przedstawicielu specyficznego gatunku bijatyk, a na dodatek kontynuacji kultowej serii gier. Ta jest z nami już od lat i z reguły bardzo rzetelnie wywiązywała się ze swoich obietnic. Czy podobnie było również w tym przypadku? Oczywiście — moim zdaniem najnowszy Tekken ociera się o perfekcję, czego wyraz dałem w swojej recenzji. Inni gracze mają chyba podobne zdanie.

Świadczyć o tym mogą nie tylko opinie społeczności, ale przede wszystkim duże zainteresowanie tytułem. Gra w ciągu około miesiąca od premiery trafiła do 2 milionów graczy na wszystkich platformach (czyli PC, PS5 i Xbox Series X|S). To świetny wynik, bo mówimy przecież o bijatyce. Liczba ta z pewnością się zwiększy. Czekają nas nie tylko promocje i wyprzedaże, ale również nowe DLC. Już teraz wiemy, że do gry powróci kilka znanych postaci, jak choćby Eddy Gordo.

Co ciekawe, w czasie stycznia najnowszy Tekken przebił w USA swoją popularnością nawet najnowsze Call of Duty. Ciekawostką jest fakt, że dynamika sprzedaży przewyższa również poprzednią odsłonę serii, czyli Tekkena 7. Ta gra ostatecznie sprzedała się w nakładzie ponad 11 milionów egzemplarzy, co stanowi niezły zwiastun przyszłości “ósemki”.

Seria gier “Tekken” to jedna z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych franczyz w gatunku bijatyk, rozwijana przez japońskie studio Bandai Namco Entertainment. Zadebiutowała w 1994 roku na automatach, a później została przeniesiona na konsole domowe, stając się kluczową serią dla platform PlayStation. Tekken zyskał uznanie dzięki innowacyjnej mechanice rozgrywki, która wprowadziła trójwymiarową przestrzeń, pozwalając graczom na poruszanie się na boki, co było rewolucyjne w czasach, gdy większość bijatyk ograniczała się do dwuwymiarowej płaszczyzny.

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie