Polskie RPG Tainted Grail: The Fall of Avalon niebawem w early access. Zwiastun nastraja pozytywnie

Tainted Grail: The Fall of Avalon w early access. Świetny zwiastun!
Newsy PC

Tainted Grail: The Fall of Avalon zapowiada się naprawdę ciekawie i to z paru powodów. Kolejne dzieło Polaków z Awaken Realms sprawdzimy niebawem.

O nowym RPG od studia Awaken Realms pisaliśmy już parokrotnie i za każdym razem używałem porównania ze Skyrim. Coś w tym jest, bo nowy materiał znów cholernie mocno kojarzy się z kultową pozycją Bethesdy. Ale to akurat dobrze, bo tego typu pozycji nigdy dość. Tym bardziej w autorskim i niezwykle ciekawym oraz mrocznym świecie.

Tainted Grail: The Fall of Avalon to kolejne wielkie RPG z Polski?

Ostatnie materiały nie wyglądały jednak specjalnie przekonująco – tytułowi brakowało sporo, widać było niedociągnięcia i ogólnie “drewniany” feeling całości. Oczywiście była to wczesna wersja i na podstawie takiego buildu nie należy oceniać gier. Teraz jednak dostaliśmy nowy zwiastun, który nie tylko wygląda zdecydowanie lepiej, ale i ujawnia datę premiery we Wczesnym Dostępie na platformie Steam.

Tytuł osadzono w autorskiej wizji legend arturiańskich, gdzie Excalibur stanowi potężną broń, Król Artur już dawno temu upadł, a wszelkie legendy i mity zaczynają gasnąć, gdy świat spowity jest mrokiem. Brzmi kusząco, a przecież poprzednia pozycja osadzona w tym uniwersum – TG Conquest – była naprawdę solidnym roguelike’iem RPG. Do tego planszowa wersja okazała się niemałym sukcesem na całym świecie.

Wkrocz w mroczną wizję legend arturiańskich w tej pierwszoosobowej grze RPG z otwartym światem. Poznaj świat pogrążony w wiecznej jesieni, bądź świadkiem upadających legend i dokonuj znaczących wyborów wplecionych w złożoną, rozgałęzioną fabułę.

– obiecują twórcy

Wszystko to brzmi świetnie, nawet jeżeli zwiastun również nie prezentuje aż tak imponującej oprawy. Tylko taki Skyrim również jest technicznym potworkiem, któremu jednak udało się zyskać miano kultowego i doczekać się kolejnych, niezliczonych wznowień i wydań. Liczę, że Tainted Grail w wersji EA okaże się na tyle dopracowany, na ile to możliwe, aby można było bez większych zgrzytów sprawdzić wczesną wersję pozycji. Ta zadebiutuje na Steam już 30 marca 2023 roku. Długo czekać nie trzeba!

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie