„Znowu się zaczyna”. Gracze wkurzeni na mikropłatności w nowej grze od twórców Batmana

Suicide Squad: Kill the Justice League wkurzyło graczy, a nawet nie wyszło
Newsy PC PS5 Xbox Series

Niedawno do internetu wyciekł screen przedstawiający menu z Suicide Squad: Kill the Justice League. Oczywiście, że w grze pojawi się battle pass.

Pierwsza konkretna gra o Legionie Samobójców zapowiada się naprawdę świetnie, lecz jest tu pewno „ale”. I to takie, które pojawia się w wielu współczesnych produkcjach.

Suicide Squad: Kill the Justice League jako gra-usługa

Obrazek przedstawiający rzekomy screen z menu głównego gry najpierw pojawił się na 4chanie. Jak to zwykle bywa na 4chanie, jego pochodzenie było kwestią sporną i zwyczajowo mało kto wierzył, iż był prawdziwy. Później jednak pojawił się na Twitterze i Reddicie, gdzie zaczął zdobywać coraz większą popularność. Redakcji VGC udało się rzekomo potwierdzić jego autentyczność, choć były pracownik RockSteady próbował temu zaprzeczyć. Usunął jednak swój wpis, co tylko dodaje wiarygodności nowym rewelacjom.

Obrazek przedstawia menu gry, w którym na pierwszy plan wysuwają się zakładki „Battle pass” i „Store”. To bezpośrednie potwierdzenie, że gra zaoferuje przepustkę sezonową. Gracze od razu zaczęli naśmiewać się z pomysłu cenionych deweloperów. Na Reddicie nie braknie krytycznych komentarzy. Wiele osób uważa, że „znów się zaczyna” (nawiązując do porażki Marvel’s Avengers) i obawia się o mikropłatności w nowym Suicide Squad.

VGC uspokaja i tłumaczy, że gra zaoferuje przepustkę sezonową, ale tylko i wyłącznie dla przedmiotów kosmetycznych postaci. Widoczne różne „waluty” to tak naprawdę inne elementy zdobywane za postępy w grze, np. punkty doświadczenia. Twórcy mają obiecywać, iż każda postać może stać się tak silna, jak Batman z serii Arkham.

Gra ma ukazać się na PC, Xbox Series X i S oraz PS5 26 maja 2023 roku po licznych opóźnieniach.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie