Mateusz Morawiecki reaguje na oskarżenia wokół Stuu. “Patocelebryci” i “zwyrodnialcy”

Stuu i film Sylwestra Wardęgi. Mateusz Morawiecki reaguje, oto komunikat
Newsy Rozrywka

Nawet premier Polski zareagował na film Sylwestra Wardęgi. Określił Stuu i mu podobnych jako “patocelebryci” i polecił pilne zajęcie się sprawą.

“Poleciłem wszystkim służbom natychmiast zająć się tą sprawą. Oczekuję szybkich i stanowczych działań” – wyjaśnił w trakcie ostatniej transmisji na żywo premier naszego kraju, Mateusz Morawiecki.

To jest coś tak okropnego, że musimy wszyscy – na czele z państwem polskim, ale nie tylko, z różnymi organizacjami pozarządowymi i wszystkimi ludźmi dobrej woli – zrobić wszystko, aby zapobiegać tego typu zachowaniom patocelebrytów.

powiedział Morawiecki w filmie dostępnym na Facebooku

Powyższe wideo jest zadziwiająco szybką i konkretną reakcją na niedawny film Sylwestra Wardęgi. Pokazał on dowody na obrzydliwe zachowanie popularnych YouTuberów. Stuu miał nie tylko pisać z nieletnimi dziewczynami bardzo jednoznaczne i okropne rzeczy, ale także się z nimi spotykał. Jakby tego było mało, więcej osób miało o tym wiedzieć, na czele z Boxdelem, który również wymienił parę zdań z 14-latką. Wardęga dorzucił kolejną cegłę do kontrowersji ostatnio otaczających polską sferę YouTube. Więcej o całym zajściu przeczytacie w tym miejscu lub w artykule poniżej.

Kontrowersje wokół Stuu w opinii Mateusza Morawieckiego

Premier wyjaśnił, że służby mają zająć się sytuacją, aczkolwiek nie wiemy, na jakim etapie obecnie znajduje się cała ta sprawa. Niemniej dodał, iż prywatne wiadomości wymieniane na prywatnych kanał są chronione, więc rząd może zająć się tym po odpowiednim zgłoszeniu osób poszkodowanych. Sam Sylwester Wardęga mówił w swoim filmie, że zgłosił to na policję. “To działanie zwyrodnialców i będziemy się starali je wykorzenić maksymalnie skutecznie” – rzekł Morawiecki. Jego zdaniem istnieje też szansa, że z czasem na jaw wypłynie więcej podobnych przestępstw i wykroczeń.

Premier zapewnił, że w ramach programu dyżurnet.pl (zespołem specjalistów zajmujących się nielegalnymi treściami w internecie, szczególnie dotyczących dzieci) ma działać specjalny adres kontaktowy, dzięki któremu można zgłaszać takie przypadki. Zaapelował również do rodziców, aby ci przeprowadzili rozmowy ze swoimi pociechami na temat bezpieczeństwa w sieci.

Zdjęcie główne: Stuart Kluz-Burton/Instagram + kadr z filmu Mateusza Morawieckiego na Facebooku

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie