Wronged Us wygląda trochę jak Silent Hill, gdyby stworzył go Kojima. Zobaczcie rozgrywkę

Wronged Us - zrzut ekranu
PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

Choć raczej nigdy nie ujrzymy Silent Hilla od Kojimy, niektóre gry zdają się być wręcz tworzone z zamysłem przypominania połączenia wspomnianej marki i słynnego dewelopera. Takim tytułem jest właśnie Wronged Us.

To horror tworzony przez jedną osobę, która rozgląda się za współpracownikami. Na ten moment projekt jest we wczesnym etapie rozwoju. Powstaje od ponad roku, ale już teraz wygląda i zapowiada się przyzwoicie.

Jest to survival horror z otwartym światem. Gra czerpie garściami z marek takich jak Resident Evil, Dark Souls i właśnie Silent Hill. Gracz trafia do pewnego małego miasteczka, w którym znajdzie bardzo niegościnnych tubylców. Na swojej drodze napotka wiele przerażających widoków i zawalczy z niejedną maszkarą. Niby brzmi znajomo, ale deweloper postawił na bardziej kinową rozgrywką.

Twórca gry zaprezentował pierwszy zwiastun z gameplay’em. Choć oprawa wizualna nie zwala z nóg, gra jest bardzo klimatyczna. Wronged Us zapowiada się na ciekawy, niezależny tytuł.

Niestety, nie znamy daty premiery. Deweloper twierdzi, że planował wydać omawiany projekt w 2022 roku, ale musiał zmienić swoje zamiary. Debiut przewidziany jest dopiero na 2023 rok.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie