Twórcy Stellar Blade skorzystali z modelki, aby ciało bohaterki „było bardziej atrakcyjne dla gracza”

Stellar Blade skorzystało z ciała modelki, aby być bardziej atrakcyjne dla gracza | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PC PS5

Nadchodzące koreańskie Stellar Blade zapowiada się ciekawie, ale gracze w sieci nie omieszkali zachwycać się główną bohaterką gry. Twórcy wyjaśniają, skąd decyzja, aby skorzystać z ciała modelki.

Stellar Blade to jedna z kolejnych azjatyckich gier powstających na wyłączność konsolową PS5. Po ostatnim pokazie State of Play, w sieci zrobiło się o produkcji głośno. Głównie dlatego, że główna bohaterka najwyraźniej nie lubi ubrań.

Stellar Blade ma być atrakcyjne dla gracza

W Stellar Blade wcielimy się w niejaką Eve, która wraz z zespołem wyruszyła na upadłą Ziemię, aby przepędzić stamtąd dziwaczne monstra, które ją opanowały. Pod względem rozgrywki możemy w zasadzie liczyć na coś w stylu NieR: Automata i innych RPG-ów akcji kojarzących się mocno z hack’n’slashami. Będzie więc dynamicznie, emocjonująco i, jak zauważyli gracze w sieci, atrakcyjnie, ale nie do końca ze względów graficznych.

Jak to klasycznie już bywa, główna bohaterka gry wydała się wielu graczom niezwykle atrakcyjna. Być może to jest sposób twórców na to, aby zainteresować swoją pozycją, bo jeśli tak, to najwyraźniej już im się udało. Gracze szybko zaczęli drążyć i uznali, że za ludzki pierwowzór protagonistki robi koreańska modelka Shin Jae-eun. Teraz deweloperzy przyznali, że tak rzeczywiście jest, choć twarz Eve zostało w pełni wykreowana w studiu (czasami zatrudnia się inne modelki twarzy, a inne aktorki motion-capture lub aktorów głosowych).

Oczywiście zależy to od tego, jak definiujesz piękne ciało, ale dla nas chcieliśmy wymyślić najbardziej atrakcyjnie wyglądające ciało dla gracza, dlatego też podjęliśmy decyzję o współpracy z nią.

– wyjaśnia reżyser gry Hyung-Tae Kim (za PushSquare)

Nie będę ukrywał, że gracze często są spragnieni podobnych „widoków”, więc zapewne pomysł na wykorzystanie popularnej modelki okaże się strzałem w dziesiątkę. Sam nie wiem, czy faktycznie ktoś mógłby kupić grę ze względu na „ponętne ciało”… Mimo wszystko twórcy mają nadzieję, że gracze będą usatysfakcjonowani. W razie czego w grze do odblokowania będzie około 30 dodatkowych strojów dla protagonistki.

Nadchodzące RPG akcji zadebiutować ma 26 kwietnia 2024 roku na PS5.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie