Nowa aktualizacja Steam wprowadziła wybitne ulepszenie dla graczy

Steam dostał wybitnie dobre ulepszenie wraz z nową aktualizacją
Newsy PC

Steam jest bez przerwy rozwijany, a jedna z jego najnowszych funkcji wprowadza rewolucję dla wszystkich tych, którzy korzystają z wyszukiwarki aplikacji.

Od pewnego czasu Steam wygląda inaczej, bo Valve ruszyło z ofensywą i wprowadza kolejne fale aktualizacji do platformy. Zmieniono jej layout, dodano sporo nowości i ogólnie ulepszono całe to doświadczenie. Niedawno wylądowała nowa łatka, która w skali może wydawać się ledwie detalem. W praktyce wprowadza jednak wyjątkowo pożądane udogodnienie.

Steam doczekał się wyjątkowego ulepszenia

Do tej pory wyszukiwarka w sklepie Steam była dość ograniczona. Mogliśmy wpisać tytuł gry, którą chcemy znaleźć i w zasadzie tyle. Nie dało się za jej pomocą szukać po tagach, a w tym celu trzeba było przejść do innej sekcji. Błędy językowe czy literówki również mocno utrudniały przeczesywanie obfitego katalogu platformy. Teraz to się zmieniło.

Właśnie wydaliśmy aktualizację dla funkcji wyszukiwania w sklepie, by ułatwić wam odkrywanie większej liczby gier dostępnych na Steam i znajdowanie tego, czego szukacie. Zauważyliśmy, że więcej graczy szuka konkretnych centrów sklepu, tagów lub producentów, więc zaktualizowaliśmy Steam tak, by obsługiwał te miejsca docelowe

– chwali się Valve we wpisie na blogu

Przede wszystkim dostaliśmy prawdziwą rewolucję w postaci zwiększenia możliwości wyszukiwań. Teraz możemy wpisać np. “zombie”, a naszym oczom ukażą się wszystkie gry z zombiakami, a nie tylko te, które mają to słowo w tytule. Można również szukać całych kategorii gier, np. “free to play”. Zmiana ta dotyczy także wydawców i producentów gier – wystarczy wpisać choćby “Bethesda”, aby znaleźć wszystkie gry tego wydawcy. Równie dobrze można znaleźć wszystkie gry z uniwersum Star Wars, wpisując po prostu… “Star Wars”. Proste, a genialne.

Ulepszono również świadomość wyszukiwarki, jeżeli chodzi o nasze błędy. Jeżeli chcemy znaleźć “Dziecictfo Hokwartu”, Steam lepiej znajdzie to, o co nam faktycznie chodziło. To akurat dobrze, bo do tej pory większość nawet drobnych pomyłek uniemożliwiała znalezienie produkcji, o którą nam chodzi. Wszelkie te nowości trafiły również do aplikacji mobilnej platformy.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie