Gra zaatakowana i usunięta ze Steam przez fana wróciła na platformę Valve

Gra usunięta i zablokowana przez fana wróciła na Steam
Newsy PC

Workers & Resources: Soviet Republic wróciło na Steam, a twórcy niestety nie pokusili się na wiele informacji w tej sprawie. Mimo wszystko jest sukces!

Jakiś czas temu pisałem o bardzo nieprzyjemnym i zarazem problematycznym dla twórców przypadku gry Workers & Resources: Soviet Republic. Tytuł od 3Division jest city-builderem w klimacie komunistycznego miasta. Sam pomysł jest na tyle ciekawy, że nawet mimo mało przekonującego mnie gatunku, chciałem dać grze szansę. Niestety, wkrótce później gra została usunięta i zablokowana na Steam. Wszystko przez… jednego fana.

Poszło o nowy tryb “realizmu” w grze, który miał zadebiutować w formie aktualizacji. Wcześniej jeden z największych rzekomo fanów pozycji stworzył poradnik, który mniej więcej radził, w jaki sposób można grać bardziej realistycznie. Fan miał zostać doceniony przez twórców za jego wkład w rozwój gry i tego trybu. Deweloperzy obiecali dopisać go do listy twórców, ale miało stać się to po premierze łatki. “Fan” zbuntował się i postanowił usunąć grę z internetu, twierdząc, że twórcy ukradli mu pomysł.

O abstrakcyjnych działaniach jednej osoby przeczytacie szerzej w tym miejscu. Teraz jednak powracamy z bardzo pozytywną wieścią – Workers & Resources: Soviet Republic jest ponownie dostępne na platformie Valve. O wszystkim twórcy informują w nowym wpisie na blogu.

Chcemy przeprosić tych, którzy chcieli kupić grę, a nie mogli. Zdajemy sobie sprawę, że nie doceniliśmy sytuacji i szybko eskalowała ona do punktu, który stanowił zagrożenie dla naszej gry. Bardzo żałujemy, że tak się nie stało. Ale teraz wracamy na właściwe tory i możecie w pełni cieszyć się grą! Jesteśmy podekscytowani, że możemy wrócić w pełni do rozwoju i zostawić tę sprawę za nami.

– czytamy

Jednocześnie nie zdecydowano się na konkretne ujawnienie tego, w jaki sposób potoczyła się sprawa ze zbuntowanym fanem. Mimo wszystko tytuł obecnie zbiera coraz lepsze opinie. Jego kartę na Steam znajdziecie tutaj.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie