Mnóstwo atrakcji na 20-lecie Steam. Wiele promocji i nostalgiczne wspominki

Steam celebruje 20-lecie w wyjątkowy sposób. Nostalgia i promocje
Newsy PC

Trwają obchody 20. rocznicy Steam. Z tej okazji Valve postanowiło nieźle zaszaleć. Na graczy czekają tony nostalgii, promocje i nowe elementy wyposażenia.

W tym miesiącu Valve obchodzi 20-lecie swojego flagowego produktu. Steam zmienił oblicze gier wideo i można go śmiało uznać za przełom, bez którego dzisiejszy gaming nie byłby taki sam. Nic więc dziwnego, że firma chce obchodzić tę okazję z hukiem. Oznacza to, klasycznie już, nowy argument do przeceniania gier, ale i parę naprawdę świetnych atrakcji dla graczy. Szczególnie dla tych, którzy pamiętają jeszcze dawny design platformy i coraz szybsze rośnięcie jej w siłę.

Steam obchodzi 20-lecie!

Pojawiła się specjalna strona dedykowana wydarzeniu. Znajdziemy na niej nie lada gratkę dla tych, którzy chcieliby nieco powspominać, a także zasięgnąć historii komputerowej rozrywki. Tam bowiem znajduje się linia czasu, która bardzo dokładnie ukazuje nam historię platformy. To także doskonałe narzędzie, które pozwala na znalezienie największych hitów danego roku. Jest to więc swoista kapsuła czasu, która pozwala na sięgnięcie wstecz, do najpopularniejszych gier PC danego okresu.

Valve uruchamia Steam 12 września 2003. Jesteśmy niebywale dumni i nadzwyczajnie wdzięczni za to, co byliśmy w stanie zrobić przez te 20 lat od tego momentu. Sukces Steam jest bezpośrednią zasługą korzystających z niego graczy i producentów z całego świata. Pomyśleliśmy, że fajnie byłoby spojrzeć wstecz na największe premiery na Steam każdego roku (wiele z nich jest na wyprzedaży w ramach świętowania, w tym wszystkie tytuły Valve!) oraz dodaliśmy kilka zabawnych faktów zarówno o samym Steam, jak i o tym, co działo się w popkulturze (w formie grafik, tekstu lub obydwu).

– czytamy na stronie

Oczywiście przeceniono też wybrane popularne tytuły oraz wszystkie gry Valve. W Sklepie Punktów pojawiły się nowe przedmioty kosmetyczne dla naszych profili. Trochę więc tego jest, dlatego warto poświęcić chwilę i powspominać.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie