Steam oferuje teraz triale gier. Na pierwszy ogień Dead Space Remake

Steam od teraz oferuje triale gier. Na pierwszy ogień Dead Space Remake
Newsy PC

Steam doczekał się nowej funkcji, zapewne inspirując się PlayStation. Od teraz na platformie zaczynają być dostępne triale gier zupełnie za darmo.

Pamiętacie te złote czasy, gdy większość wydawanych gier oferowała darmową wersję próbną, tzn. demo? Nawet maleńki wycinek gry pozwalał na zorientowanie się, czy warto w nią inwestować pieniądze (i czy nam w ogóle ruszy). Przez lata dema zostały jednak nieco zapomniane i stały się domeną raczej niezależnych deweloperów. Wszystko wskazuje na to, że ich nieco inna forma – triale – powracają w łaski. I to nie tylko dzięki trialom od PlayStation, ale teraz też i na Steam.

Najwyraźniej Valve postanowiło wyposażyć Steam w nową funkcję. Nie znamy jeszcze szczegółów ani tego, jak oferta triali będzie wyglądać w przyszłości, ale i tak możemy cieszyć się pierwszym z nich. I to nie byle jakim, bo za darmo ogramy jedną z najlepszych gier tego roku. Dead Space Remake dostępne jest dla posiadaczy konta na Steam do testowania przez 1,5 godziny. Niby niewiele, ale wystarczy, aby zorientować się w samej rozgrywce.

Dead Space Remake zawiera się także w ofercie EA Play. Na ten moment nie wiemy, czy trial jest jej częścią, czy to osobna inicjatywa Steam. Jeżeli tak, zapewne możemy liczyć na więcej tego typu atrakcji. Dość powiedzieć, że w czasach, gdy gry AAA okazują się takimi niewypałami (Redfall, Forspoken, a nawet PeCetowe TLoU) możliwość sprawdzenia gry bez płacenia wydaje się sporą atrakcją.

Jak skorzystać z nowej funkcji? Jest to banalne proste – wystarczy udać się na stronę sklepu Steam, na kartę Dead Space Remake. Tam znajdziecie opcję “Wypróbuj Dead Space – Free Trial”. Co więcej, gra obecnie została przeceniona o 20%!

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie