Gracz stracił konto na Steam i teraz nie może go odzyskać. To może zdarzyć się każdemu

Stracił dostęp do Steam, a Valve nic nie zrobi. To może spotkać każdego
Newsy PC

Przypadek profesjonalnego gracza należy traktować jako ostrzeżenie. Oto jak łatwo stracić dostęp do konta Steam i nie móc nic z tym zrobić.

Bradley “Android” Fodor to były profesjonalny gracz CS:GO oraz Valorant, który nie ma powodów do świętowania zapowiedzi Counter-Strike 2. Zawodowiec zapewne chciałby wziąć udział w odbywających się właśnie testach, ale kompletnie stracił dostęp do swojego konta na Steam. Co gorsze, wszystko jest wynikiem drobnego błędu, a Valve wcale nie jest pomocne.

Czy jest ktoś ze Steam, kto może mi pomóc odzyskać konto? Zmieniłem numer telefonu bez usuwania authenticatora. Próbowałem w supporcie, ale ponieważ moje konto jest “wysokiej wartości”, żądają jakichś oryginalnych kluczy, które zaginęły od dziesięcioleci.

– czytamy na Twitterze zawodnika

Najgorsze w tym jest to, że na koncie Fodora można było znaleźć mnóstwo unikatowych elementów – naklejki czy inne nagrody związane z różnymi zawodami, w których brał udział. Automatycznie oznacza to, że Steam nieco inaczej traktuje roszczenia związane z odzyskaniem dostępu do takich właśnie profili. Pro-gracz jakiś czas temu zmienił numer telefonu na swoim koncie, ale nie dezaktywował weryfikacji logowania tokenem uwierzytelniającym, przez co nie może kompletnie się zalogować.

Valve nie jest skore do pomocy z tym kontem Steam

Support Valve wyraził chęć pomocy, ale jedyną opcją, która może zagwarantować mu dostęp, jest przesłanie zdjęcia z kluczem na płycie gry, którą aktywował przy okazji założenia konta. Szkoda tylko, że od tamtej pory minęło kilkanaście lat i Fodor nie posiada już ani płyty, ani klucza. Zawodnik próbował na inne sposoby – przesyłał zdjęcia paszportu, dowodu, informacje na temat kart płatniczych, ale Valve pozostaje nieugięte. Historia zna podobne przypadki, ale najwyraźniej konto zawodnika jest na tyle cenne, że Valve nie idzie na kompromisy.

Na Twitterze czy Reddicie pojawiło się wiele osób chcących mu pomóc. Większość z ich sugestii jest jednak niezbyt pomocna. Niektórzy sugerują, aby Android przerobił zdjęcie z kluczem gry w Photoshopie, ale mogłoby mu to potencjalnie przynieść jeszcze więcej problemów. Na razie zawodnik liczy na to, że uda mu się dojść do porozumienia z obsługą klienta.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie