Setki gier do sprawdzenia za darmo. Wystartował nowy festiwal na Steam

Steam Next Fest 2023 wystartował. Setki gier do sprawdzenia za darmo
Newsy PC

Steam Next w październiku 2023 roku wystartował i w tym roku jest to ostatnia edycja cyklicznego wydarzenia. Możemy sprawdzić za darmo parę naprawdę intrygujących pozycji.

Dema gier wideo powoli wracają do łask, choć faktycznie dziś znacznie bardziej popularne są triale (jak choćby te z PS Plusa). No, a przynajmniej jeżeli mówimy o tytułach AAA. Co innego pozycje od niezależnych lub mniejszych deweloperów. Właśnie dlatego powstał Steam Next Fest, czyli festiwal dem o darmowych wersji próbnych.

Nowa, ostatnia tegoroczna edycja to wydarzenie, obok którego ciężko przejść obojętnie. Głównie dlatego, że do sprawdzenia mamy mnóstwo ciekawych tytułów, których wcześniej jeszcze nie było. Jakie to gry? Oj, jest ich naprawdę sporo, ale jeżeli miałbym wybrać najciekawsze demówki, mogę pokusić się o drobną ściągę, czym warto się zainteresować:

  • The Thraumaturge – nowe polskie RPG osadzone w okultystycznej Warszawie XX wieku
  • Peripeteia – oldschoolowe RPG w stylu wczesnych odsłon Deus Ex
  • Deep Rock Galactic: Survivor – świetny spin-off w zasadzie kultowego już co-opa
  • Enshrouded – bardzo ciekawe połączenie Zeldy i budowania zamków
  • Reveil – bardzo klimatycznie zapowiadający się survival-horror

Oczywiście to nie wszystko. Najlepiej, jak sami poświęcicie chwilę na przejrzenie niezwykle bogatego katalogu wydarzenia. Główną stronę eventu znajdziecie w tym miejscu.

Oczywiście to nie koniec tegorocznych wydarzeń na Steam. Z pewnością bliżej końca tego miesiąca dostaniemy jesienna/halloweenową wyprzedaż gier, a później możemy liczyć na świąteczną promocję. Nie wiemy jednak, które gry mogą doczekać się obniżek, ale zgaduję, że przy halloweenowym wydarzeniu głównie zgarniemy horrory i tematycznie podobnie gry w niższych cenach.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie