Najpopularniejsza karta graficzna na Steam najlepsze lata ma dawno za sobą

Steam - najpopularniejsza karta graficzna wśród graczy jest stareńka
Newsy PC Technologie

Pojawiły się wyniki ostatniej ankiety Steam. Zgodnie z nią cały czas najpopularniejszą kartą graficzną wśród użytkowników platformy jest ten sam „staruszek”.

Valve podzieliło się kolejnymi wynikami ankiety najpopularniejszych konfiguracji użytkowników Steam. Okazuje się, że na pierwszym miejscu w kategorii „karta graficzna” cały czas triumfy święci to samo urządzenie. I do tego takie, które ma około cztery lata i w momencie premiery nawet nie było najlepszym rozwiązaniem.

NVIDIA GeForce GTX 1650, bo o nim mowa, najlepsze lata ma za sobą. To GPU nie jest jakoś wyjątkowo stare, ale w momencie premiery należało do „średniego” segmentu cenowego. Pod względem opłacalności był to jeden z najlepszych modeli, ale z pewnością daleko mu było do tych znacznie droższych. Cztery lata w technologii to szmat czasu, NVIDIA skupia się na rozwijaniu rodziny RTX, ale GTX 1650 jakimś cudem wciąż znajduje się na podium najpopularniejszych podzespołów graficznych. To dziwne dlatego, że wiele nowych gier da się na nim odpalić, ale mowa raczej o najniższych detalach i niekoniecznie wysokiej wydajności.

Na drugim miejscu znajdziemy jednak możliwego zwycięzcę, który coraz bardziej zbliża się do 1650. RTX 3060 przekonał do siebie sporą część graczy, choć względem maja jego popularność zaliczyła niewielki spadek o 0,16%. Na trzecim miejscu jest jeszcze bardziej zaskakujący GTX 1060, a później mamy RTX 3060 dla laptopów i RTX 2060. Ten ostatni raczej nie dziwi, bo w momencie premiery był jedną z ciekawszych kart graficznych cenowo, choć zdecydowanie dziś nie uruchomimy na nim komfortowo gier z pełnym ray tracingiem.

Jeżeli zaś chodzi o inne ciekawostki, Windows 10 wciąż cieszy się największą popularnością wśród graczy, ale dogadania go „jedenastka”. Z kolei pod względem CPU triumfy święci Intel. Jakby tego było mało, „niebiescy” mają wzrost popularności o 0,42% względem maja.

Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie