Steam pobił rekord wszechczasów w liczbie graczy. Wynik robi wrażenie!

Steam z graniem za darmo na weekend | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PC

Jaka jest największa platforma do grania w gry PC? Nie ma innej odpowiedzi, niż Steam. Popularny serwis w miniony rekord pobił swój historyczny rekord w liczbie graczy, którzy jednocześnie byli online. Osiągnięty wynik przyprawia o zawrót głowy — wynosi niemal tyle, ile populacja naszego kraju. To niekwestionowany gigant!

Steam był, jest i będzie na topie? Rekord w liczbie graczy

Jeżeli chodzi o granie na PC, to Steam pozostaje wciąż niekwestionowanym liderem. Mimo licznych prób zachęcania do siebie graczy przez Epic Games Store, to wciąż platforma od Valve może poszczycić się najbardziej okazałymi liczbami. Tak też było w miniony weekend, gdy osiągnięto historyczny rekord. Uważajcie – w jednym momencie statystyki SteamDB wykazały, że zalogowanych było 34 649 583 graczy. W tej liczbie zawierają się wszystkie osoby online, choć oczywiście nie każda z nich była akurat w trakcie jakiejś rozgrywki.

Tych, którzy wówczas coś ogrywali, również było sporo. Mowa bowiem o 11 146 564 osobach, które w momencie ustanawiania rekordu oddawały się zabawie w jednym z licznych tytułów dostępnych na platformie. A o jakich grach mowa? Tych jest na Steamie przecież wiele, chociaż topowe produkcje raczej nikogo nie zaskakują.

Obecnie na topie są (standardowo) Counter-Strike 2 i wydane niedawno Helldivers 2, które wciąż przyciąga całą masę osób. Równie popularne są też takie gry, jak Elden Ring, Baldur’s Gate 3 czy choćby Palworld — prawdziwy hit początku tego roku. Możliwe, że wkrótce do topowego grona dołączy też Dragon’s Dogma 2. Gra już teraz podbija rankingi sprzedaży, a do premiery pozostało jeszcze parę tygodni.

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie