Złe wieści dla posiadaczy starszych systemów Windows. Steam już Wam nie odpali

Steam z graniem za darmo na weekend | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PC

Steam nie będzie już dalej wspierany dla każdego innego Windowsa niż 10 i 11. Jeżeli macie “siódemkę” i “ósemkę” najlepiej rozważyć przejście na nowszą wersję.

Z powodu Google Chrome posiadaczy starszych wersji systemu Windows nie będą mogli cieszyć się Steamem w przyszłym roku. Zasadniczo zaskoczenia w tym nie ma. Nie tylko mało kto tak naprawdę odpala platformę Valve na wersji 7 lub 8, ale i Microsoft w tym roku oficjalnie porzucił wsparcie dla “ósemki”. Skoro nawet twórcy już nie zalecają jego używania, czemu miałoby to robić oprogramowanie?

Od 1 stycznia 2024 roku Steam oficjalnie przestanie wspierać systemy operacyjne Windows 7, Windows 8 i Windows 8.1. Po tej dacie klient Steam nie będzie już działał na tych wersjach systemu Windows. Aby kontynuować działanie Steam i wszelkich gier lub innych produktów zakupionych za pośrednictwem Steam, użytkownicy będą musieli zaktualizować system do nowszej wersji systemu Windows.

– czytamy w ogłoszeniu na platformie

Ankieta z lutego tego roku jednak jednoznacznie pokazuje, że skrajna mniejszość użytkowników platformy korzysta ze starszych wersji systemu. Wynika z niej, że jedynie 0,09% graczy na Steam opiera się na Windows 7. Jeżeli chodzi o “ósemkę”, jest to mniej niż pół procenta. Nieco lepiej jest w przypadku Windows 7 64-bit – całe 1,43% użytkowników.

Najnowsze funkcje w Steamie opierają się na wbudowanej wersji Google Chrome, która nie działa już na starszych wersjach systemu Windows. Ponadto przyszłe wersje Steam będą wymagały aktualizacji funkcji i zabezpieczeń systemu Windows obecnych tylko w systemie Windows 10 i wyższych.

– wyjaśnia Valve

No to mamy winnego – Google Chrome. Microsoft, co ciekawe, jednoznacznie zaleca aktualizację systemu do edycji Windows 11.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie