Złe wieści dla posiadaczy starszych systemów Windows. Steam już Wam nie odpali

Gra za darmo na Steam.
Newsy PC

Steam nie będzie już dalej wspierany dla każdego innego Windowsa niż 10 i 11. Jeżeli macie „siódemkę” i „ósemkę” najlepiej rozważyć przejście na nowszą wersję.

Z powodu Google Chrome posiadaczy starszych wersji systemu Windows nie będą mogli cieszyć się Steamem w przyszłym roku. Zasadniczo zaskoczenia w tym nie ma. Nie tylko mało kto tak naprawdę odpala platformę Valve na wersji 7 lub 8, ale i Microsoft w tym roku oficjalnie porzucił wsparcie dla „ósemki”. Skoro nawet twórcy już nie zalecają jego używania, czemu miałoby to robić oprogramowanie?

Od 1 stycznia 2024 roku Steam oficjalnie przestanie wspierać systemy operacyjne Windows 7, Windows 8 i Windows 8.1. Po tej dacie klient Steam nie będzie już działał na tych wersjach systemu Windows. Aby kontynuować działanie Steam i wszelkich gier lub innych produktów zakupionych za pośrednictwem Steam, użytkownicy będą musieli zaktualizować system do nowszej wersji systemu Windows.

– czytamy w ogłoszeniu na platformie

Ankieta z lutego tego roku jednak jednoznacznie pokazuje, że skrajna mniejszość użytkowników platformy korzysta ze starszych wersji systemu. Wynika z niej, że jedynie 0,09% graczy na Steam opiera się na Windows 7. Jeżeli chodzi o „ósemkę”, jest to mniej niż pół procenta. Nieco lepiej jest w przypadku Windows 7 64-bit – całe 1,43% użytkowników.

Najnowsze funkcje w Steamie opierają się na wbudowanej wersji Google Chrome, która nie działa już na starszych wersjach systemu Windows. Ponadto przyszłe wersje Steam będą wymagały aktualizacji funkcji i zabezpieczeń systemu Windows obecnych tylko w systemie Windows 10 i wyższych.

– wyjaśnia Valve

No to mamy winnego – Google Chrome. Microsoft, co ciekawe, jednoznacznie zaleca aktualizację systemu do edycji Windows 11.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie