Nowy hit na Steam. 100 tysięcy graczy w jeden dzień!

Steam Backpacks Battles
Newsy PC

Co jakiś czas na platformie Steam jedna z gier wystrzeliwuje w kosmos ze swoją popularnością. Co ciekawe, nie zawsze chodzi o topowe produkcje AAA, a częściej mniej znane lub w ogóle niezależne i małe produkcje. Tak jest w przypadku Backpacks Battles, czyli gry, która nadal jest w fazie wczesnego dostępu. To nie przeszkodziło jej sprzedaż się w nakładzie 100 tysięcy egzemplarzy w zaledwie jeden dzień. Czy to kolejny hit pokroju Lethal Company?

Steam z nowym hitem — to gra niezależna

Pamiętacie Lethal Company? Albo Palworlds z początku tego roku, czy może Helldivers 2, które od lutego znajduje się na topie wśród popularnych gier? To przykłady produkcji, których popularność bardzo szybko eksplodowała, przyciągając do gry tysiące osób. Co jakiś czas obserwujemy na Steam zjawisko polegające na tym, że jakiś tytuł działa na graczy niczym magnes. To świetne, bo sporo z tych gier jest po prostu warta waszej uwagi. A nie ma nic lepszego, niż dobra gra z dużą i żywą społecznością.

Teraz do tego zacnego grona próbuje dołączyć nowy tytuł. Chodzi o Backpack Battles, czyli niezależną grę w stylu auto-battler. Jej założenie jest proste — postaci toczą pojedynki nie orężem czy pięściami, lecz zawartością swoich plecaków. W tych znaleźć można wszystko, nawet… żywe zwierzęta. Pomysł brzmi jak szalony, ale w tym szaleństwie jest metoda. Zobaczcie sami, jak prezentuje się tytuł od PlayWithFurcifer:

Co ciekawe, gra nadal znajduje się w fazie wczesnego dostępu, a mimo to cała masa graczy postanowiła ją kupić. Tytuł może pochwalić się niemałym osiągnięciem, albowiem sprzedano aż 100 tysięcy egzemplarzy w zaledwie jedną dobę. Obecnie gra jest jedną z najpopularniejszych premier i według SteamDB zajmuje pierwsze miejsce wśród trenujących.

Pora sprawdzić, jak się w to gra — cena nie jest wysoka, bo tytuł kosztuje 53,99 zł na promocji.

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie