Problematyczny transfer kont Bethesda Launcher na Steam. Gracze tracą DLC i o wiele więcej

Bethesda gry
Newsy PC

Oczywiście, że nie mogło obyć się bez problemów. Transfer kont z Bethesda Launcher na Steam powoduje szereg niedogodności, w tym utratę mikropłatności w grach.

Od pewnego czasu Bethesda głośno zapowiadała pozbywanie się swojej własnej platformy. Lata temu wielu wydawców i gamedeveloperów postanowiło mieć swoją własną konkurencję dla Steama. EA, Ubisoft i Bethesda to tylko przykłady firm, których pomysły za bardzo się nie sprawdziły, a ich produkcje coraz częściej powracają na platformę od Valve. Niedawno pisaliśmy o transferze kont z Bethesda Launcher, który nie jest aż tak bezproblemowy, jak byśmy tego chcieli.

Gracze donoszą o całym szeregu błędów, które okupują łączenie kont. Jednym z popularniejszych problemów jest error „Account linking failed. Please retry or contact Customer Support for assistance” („Łączenie kont nie powiodło się. Prosimy spróbować ponownie lub skontaktować się z Działem Obsługi Klienta w celu uzyskania pomocy”). Niektórzy odkryli, że winę za errora ponosi inne połączone ze Steamem konto z Bethesda. Wielu graczy jednak o nim zapomniało, bo utworzyło je być może nawet nieświadomie. Dotyczy to szczególnie graczy, którzy chcieli zagrać w Quake Champions na platformie Valve i w tym celu nie zalogowali się tam na swoje aktualne konto, a stworzyli nowe. W takim przypadku najlepiej jest odłączyć to konto i ponownie połączyć nasze główne.

Mnóstwo problemów z migracją Bethesda Launcher na Steam

Znikające gry, DLC, mikropłatności i dziwne wykrywanie wersji gier to wierzchołek góry lodowej problemów, o których informują gracze. Mocno wkurzająca okazuje się niemożność zaliczenia osiągnięć – gry trzeba przechodzić raz jeszcze. Użytkownicy Fallouta 76, który kupili grę po okresie próbnym, otrzymują na Steam grę w wersji… zgadliście, triala. Właściciele Dooma Eternal na launcherze Bethesdy nie widzą na Steam swoich DLC, mikropłatności, odblokowanych rzeczy lub całej gry w ogóle. Najbardziej kompletna edycja Rage 2 przekłada się na najtańszą wersję gry na Steam.

Do tej cały gamy problemów dochodzą usterki regionalne. Gracze z Niemiec nie mogą przetransferować Quake 3 Arena na Steam, bo gra w ich regionie nie jest dostępna na platformie Valve. Sporo problemów dotyczy Elder Scrolls Online jak m.in. utrata dodatków czy DLC. Trochę tego jest, ale Bethesda zachęca o skontaktowanie się z pomocą techniczną. W końcu każdy gracz powinien mieć możliwość uzyskania każdej swojej zakupionej czy zdobytej za darmo gry.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie