Star Wars Jedi: Ocalały jednak wyjdzie też na Xbox One i PlayStation 4

Star Wars Jedi: Ocalały dostanie też wersję na PS4 i Xbox One
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

Star Wars Jedi: Ocalały ma trafić na last-geny – potwierdziło Electronic Arts. Wysoka sprzedaż gry skłoniła wydawcę do zarobienia jeszcze więcej.

Star Wars Jedi: Ocalały okazało się kolejną wartą uwagi grą w uwielbianym uniwersum science-fiction. Problemów jednak nie udało się wyeliminować całkowicie, bo tytuł średnio sobie radził z optymalizacją. Wersja na PC była zasadniczo niegrywalna, ale konsole również nie oferowały aż tak komfortowego grania. Po aktualizacjach jest lepiej. Mimo to każdy zdawał sobie sprawę z tego, że skoro gra ma problemy na przykładowym PS5, to na PS4 z pewnością byłoby jeszcze gorzej.

Być może Respawn Entertainment będzie musiało sięgnąć po magię do optymalizacji tytułu, bo EA zapowiedziało właśnie, że Star Wars Jedi: Ocalały doczeka się wersji na last-geny. Zapowiedź padła oficjalnie w trakcie ostatniego spotkania finansowego spółki.

Nasz zespół w Respawn z dumą wprowadził ten tytuł na rynek, cieszący się uznaniem krytyków i sukcesem komercyjnym. W grę zaangażowały się już miliony graczy, co czyni ją jednym z największych wydarzeń w galaktyce Gwiezdnych Wojen w tym roku. Dzięki sile tej legendarnej serii i zapotrzebowaniu społeczności, nasz zespół deweloperów zobowiązał się do przeniesienia tego doświadczenia Jedi na PS4 i Xbox One.

– zapowiedział CEO EA Andrew Wilson

Electronic Arts dostrzegło wyraźny sukces gry, która stanowi jeden z głównych powodów dla rekordowego w zyskach pierwszego kwartału tego roku. Oczywiście swoje trzy grosze dorzuciła także FIFA, ale Star Wars Jedi sprzedało się wyjątkowo dobrze. Nic więc dziwnego, że firma chce zarobić jeszcze więcej i przenieść tytuł na poprzednią generację. Teraz tylko musimy czekać na ujawnienie daty premiery i informacje, czy optymalizacja da radę.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie