Twórcy STALKER 2 reagują na zarzuty o downgrade. Zakończyli produkcję, ale chcą upiększyć grafikę

STALKER 2 - twórcy komentują zarzuty o downgrade. Chcą upiększyć grę
Newsy PC PS5 Xbox Series

GSC Game World dostrzegło sporo zarzutów o downgrade graficzny STALKER 2. Chcą, aby finalnie produkcja przypominała tę z trailera z 2021 roku.

W 2021 roku GSC Game World pokazało światu długi trailer STALKER 2 z fragmentami rozgrywki. Dało się na nim ujrzeć i poczuć nie tylko klimat starszych odsłon, ale i zdecydowanie fenomenalną grafikę. W tamtym momencie nowy STALKER był jedną z najpiękniejszych gier na horyzoncie. Niedawno do sieci trafił nowy materiał, który nie satysfakcjonuje już aż tak. Widać na nim po prostu spory downgrade graficzny.

STALKER 2 zaliczył downgrade, ale podobno na chwilę

W internecie mnóstwo było opinii o tym, jak bardzo zmieniła się grafika. Tak głośne sugestie nie ominęły samego studia, które zdecydowało się odpowiedzieć na zarzuty. W pewien sposób przyznają, że faktycznie downgrade miał miejsce. Z drugiej jednak strony dążą do tego, aby upiększyć grafikę i wrócić do poziomu ze zwiastuna sprzed dwóch lat.

Docieramy do celu, ale po drodze mogą pojawić się pewne wyboje.

– powiedział w rozmowie z IGN Zakhar Bocharov, menadżer do spraw PR z GSC Game World

Podobno twórcy mieli już zakończyć okres produkcji gry, a teraz skupiają się tylko na jej ulepszaniu, eliminacji błędów i poprawie grafiki. Wspomniane przez Bocharova “wyboje” to najpewniej wiele problemów, z którymi aktualnie zmaga się ukraiński deweloper. Po inwazji Rosji na ich kraj nie zaprzestali prac, choć wiele osób odeszło walczyć lub uciekło. Samo w sobie imponujące jest, że STALKER 2 nadal powstaje, nawet w obliczu takiej wielkiej tragedii. Co więcej, GSC zobowiązało się nie wydawać gry w Rosji, na co rosyjscy pseudofani i hakerzy zaczęli ich nękać, prześladować, a nawet kraść dane. Dlatego też dla studia to niejako “produkt narodowy”, a nie zwykła gra wideo.

Poniżej znajdziecie materiał z 2021 roku, o którym mowa.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie