Spider-Man: Miles Morales bez ekranów ładowania na PS5. To naprawdę robi wrażenie

0 komentarzy

Nowa generacja wprowadza ogromną rewolucję. Spider-Man: Miles Morales praktycznie nie posiada ekranów ładowania na PlayStation 5.

Dyski SSD w konsolach to bardzo istotna nowość. Długie ekrany ładowania są zmorą graczy na aktualnej generacji i nic dziwnego, że producenci sprzętu zdecydowali się na taką nowość.

Co rusz dostajemy popis możliwości dysków nowych konsol chociażby w postaci prezentacji Quick Resume od Microsoft, a tym razem swoje trzy grosze dorzuciło Sony.

Poniżej możecie zobaczyć porównanie czasów ładowania Marvel’s Spider-Man na PS4 i Spider-Man: Miles Morales na PS5. Różnica jest kolosalna.

Cóż, w przypadku drugiej gry chyba nawet nie ma sensu mówić o jakimkolwiek loadingu. Miles po prostu wylatuje z kryjówki prosto do otwartego świata. Na PS4 przejście do Nowego Jorku poprzedzane jest prawie dwudziestosekundowym (!) ekranem wczytywania.

Przejście na SSD zdjęło z deweloperów ogrom ograniczeń i nic dziwnego, że gry zostały dość szybko dostosowane do nowych możliwości.

Nawet jeśli nowa generacja nie zagwarantuje ogromnego skoku jakości grafiki, to zrobi to, a raczej już zrobiła w kwestii technologii. Ograniczenie lub całkowity brak wczytywania przy szybkiej podróży i przejściu do nowej lokacji to naprawdę spory krok w przód.

Spider-Man: Miles Morales pojawi się na rynku wraz z PlayStation 5, czyli 10 listopada.

Jakub Stremler

Miłośnik kultury bardziej i mniej popularnej. Fan Hideo Kojimy, literatury weird fiction (Lovecraft, Poe, Ligotti!) oraz dobrej muzyki. Gra właściwie we wszystko. Od sandboxów, przez RPG, aż po tytuły indie z najgłębszych zakamarków Steam. Ceni sobie oryginalne pomysły, dobre, odważne historie i stronę artystyczną produkcji. Przygodę z grami rozpoczął od drugiego Turoka, przeszedł fazę zatwardziałego pecetowca, a następnie konsolowca, tylko po to, żeby skończyć jako gracz multiplatformowy.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się