Spider-Man i Iron Man lecący przez Nowy York

Michał Wieczorek

Od najmłodszych lat pasjonat game devu i miłośnik gier Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.

0 komentarzy

Spider-Man 3 miał być z Iron Manem, ale coś nie wypaliło

Odkryto grafikę koncepcyjną Iron Mana, który miał pojawić się z w grze Spider-Man 3: The Game z 2007 roku. Postać została najpewniej całkowita usunięta z projektu ze względu na problemy licencyjne między Sony a Marvelem.

Świat znany z komiksów superhero od wielu dekad towarzyszy popkulturze. Superbohaterowie zakorzenili się już tak bardzo w naszych życiach, że odnajdziemy ich wszędzie, np. na ubraniach, gadżetach i również w grach. Cofnijmy się do 2007 roku, kiedy to Marvel produkował swój pierwszy film z Iron Manem, a Sony było już na etapie kończenia trylogii o Spider-Manie.

Wtedy premierę miała gra video Spider-Man 3: The Game, która idealnie zgrała się z wejściem filmu do kin. Wszystko wskazuje na to, że w tytule, gdzie mogliśmy się bujać na pajęczynie po Nowym Yorku, miał być wprowadzony nie kto inny jak sam Tony Stark. We wczesnym projekcie gry odnaleziono poniższą grafikę koncepcyjną.

Dlaczego w takim razie nie spotkaliśmy Iron Mana w produkcji Sony? Cóż, powodów jest kilka. Dosłownie rok później premierę miał pierwszy film z żelaznym mężczyzną w roli głównej, który rozpoczął własne kinowe uniwersum. Wspomniane w artykule aktorskie produkcje nie miały za cel powiązania ze sobą bohaterów w przyszłości, a nawet twórcy nie myśleli jeszcze wtedy o żadnej współpracy. Jakakolwiek samowolka z którejś ze stron mogłaby skończyć się pozwem o tysiące lub miliony dolarów.

Bez wątpienia wielu mogłoby spytać „Dlaczego Marvel sam nie wykorzystał Spider-Mana do swoich potrzeb?”. Nie wchodząc w szczegóły, producent komiksów przed laty miał problemy finansowe i sprzedawał za drobne kwoty prawa do swoich bohaterów. W związku z tym Sony zakupiło postać Spider-Mana i wszystkich jego bliskich oraz rywali. Kooperację firm widzimy dopiero od czasu Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz, co pozwoliło poznać ze sobą Tonego Starka i Petera Parkera. Później dalsza współpraca zaowocowała genialnym Marvel Spider-Man na konsole PlayStation, gdzie giganci branży ponownie razem pracowali.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.9
Rated 2.9 out of 5
2.9 out of 5 stars (based on 79 reviews)
Excellent43%
Very good5%
Average3%
Poor1%
Terrible48%