Sonic 2: Szybki jak błyskawica już po światowej premierze. Film już teraz ma na koncie rekordową sumę

Sonic 2: Szybki jak błyskawica
Baza filmów Filmy Filmy i seriale Newsy Newsy

Widzowie tłumnie ruszyli do kin na film Sonic 2: Szybki jak błyskawica. Nowa adaptacja kultowych gier zbiera świetne wyniki w box office.

Najlepszy weekend otwarcia wśród adaptacji gier i szósta pozycja wśród filmów zarabiających najwięcej pieniędzy w 2022 roku. Tak właśnie prezentuje się druga część popularnej serii. W ciągu trzech dni od premiery, która nastąpiła 8 kwietnia, tytuł zebrał łącznie ponad 142 mln dolarów. Do wyniku mogły przyczynić się liczne pozytywne recenzje; w chwili obecnej 67% wszystkich opinii krytyków zebranych na portalu Rotten Tomatoes to zdania przychylne. Znacznie lepiej za to produkcję odbierają widzowie. W tym przypadku film zdobył aż 97% pozytywnych recenzji.

Tytuł stał się nie tylko hitem tegorocznych zestawień box office, ale również pobił dotychczasowy rekord, jeśli chodzi o filmy nawiązujące do gier. W dniu premiery, czyli w zeszły piątek, Sonic 2: Szybki jak błyskawica zarobił bowiem łącznie ponad 72 mln dolarów. Poprzedni najlepszy wynik, czyli 58 mln w samym dniu otwarcia, należał do… pierwszej części Sonica. Wygląda więc na to, że fani rzeczywiście przywiązali się do filmowych przygód sympatycznego jeża i pozytywnie nastawili się na ich kontynuację.

Ostateczny wynik Sonica będzie oczywiście znacznie wyższy. Nie wszystkie kraje doczekały się bowiem premiery filmu. W polskich kinach produkcja znajdzie się dopiero 22 kwietnia; na nasze zestawienia box office będziemy zatem musieli jeszcze trochę zaczekać.

Agata Wierzbicka
O autorze

Agata Wierzbicka

Redaktor
W dzieciństwie wielbicielka platformówek i przygodówek, obecnie w grach stawia przede wszystkim na dobrą fabułę. Z uporem maniaka wykonuje nawet najdziwniejsze zadania poboczne. Gdy nie gra – czyta, pisze lub próbuje swoich sił w kolejnych dziedzinach rękodzieła.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie