Pierwsze recenzje Sonic 2: Szybki jak błyskawica już w sieci. Jak wypadła kontynuacja filmu?

Sonic 2: Szybki jak błyskawica
Baza filmów Filmy Filmy i seriale Newsy Recenzje

Sonic 2: Szybki jak błyskawica ma już pierwsze recenzje. Jak wypadła kontynuacja filmu opartego na kultowej grze?

Trailery przedstawiały film jako naprawdę udaną kontynuację pierwszej części. Teraz, gdy pojawiły się pierwsze recenzje krytyków, możemy zweryfikować te wrażenia. Na portalu Rotten Tomatoes znalazło się już 55 recenzji, z których 65% jest pozytywnych. Dotychczasowy wynik sprawia, że produkcja jest oceniana lepiej niż pierwowzór; Sonic: Szybki jak błyskawica ma bowiem 63% pozytywnych spośród 249 recenzji.

Wszystko może się oczywiście jeszcze zmienić, kolejne opinie stale napływają. Wśród tych opublikowanych do tej pory znalazły się głosy chwalące wprowadzenie na ekran Tailsa i Knucklesa, choć to ten drugi wyraźnie zasłużył na większe uznanie. Bohatera przemawiającego głosem Idrisa Elby docenili nawet niektórzy autorzy negatywnych recenzji, a to już chyba o czymś świadczy. Taki odbiór daje zresztą nadzieję na przyszłość; postać ma bowiem otrzymać własny serial. Cały film recenzenci oceniają jako postęp w stosunku do pierwszej części – choć już ta zdobyła szerokie uznanie widzów.

Twórcy opinii niemal jednogłośnie podkreślają również świetną kreację Jima Carreya jako dr. Ivo Robotnika. Rola antagonisty w Sonic 2: Szybki jak błyskawica może być ostatnią w karierze komika i wszystko wskazuje na to, że jest to rola udana. To właśnie on według recenzji stanowi najjaśniejszy punkt „ludzkiej” obsady.

Całość recenzenci – również ci odpowiedzialni za negatywne opinie – oceniają jako film, który spodoba się w szczególności dzieciom. Liczymy jednak na to, że i dorośli znajdą tu coś dla siebie; nawet jeśli będzie to głównie tęsknota za dawnymi czasami.

Sonic 2 wejdzie do polskich kin 22 kwietnia 2022 roku.

Agata Wierzbicka
O autorze

Agata Wierzbicka

Redaktor
W dzieciństwie wielbicielka platformówek i przygodówek, obecnie w grach stawia przede wszystkim na dobrą fabułę. Z uporem maniaka wykonuje nawet najdziwniejsze zadania poboczne. Gdy nie gra – czyta, pisze lub próbuje swoich sił w kolejnych dziedzinach rękodzieła.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie