Internetowy fenomen powraca do żywych? Slender Man doczeka się nowej gry wideo

Slender Man ma się doczekać nowej gry wideo [ZWIASTUN]
Newsy PC PS5 Xbox Series

W internecie pojawił się krótki teaser całkiem nieźle wyglądającej produkcji spod znaku Slender Man. Niczym nagły powrót do przeszłości?

Slender Man to bodaj jeden z największych fenomenów internetu, cudowne dzieło różnorakich creepypast oraz materiał, którego popularność zdecydowanie prześcignęła to, czego spodziewać się mogli twórcy. Postać o wysokim człowieku w garniturze bez twarzy doczekała się szeregu mniej lub bardziej udanych gier wideo, internetowych filmików, fanowskich opowieści, a nawet i hollywoodzkiego filmu. Jego popularność przypada mniej więcej na 2010 rok i okolice, a teraz możemy się nieco cofnąć do tych czasów.

Blue Isle Studios to studio, które w 2013 roku skorzystało z popularności internetowej creepypasty i stworzyło Slender: The Arrival. To dość krótka i prosta przygoda będąca horrorowym “symulatorem chodzenia”. Nic wymagającego ani szczególnie wyjątkowego, ale tytuł zyskał gigantyczną popularność ze względu na “streamingowy” potencjał. Znani twórcy przyciągnęli mnóstwo widzów, którzy automatycznie zainteresowali się tą pozycją.

Niedawno do sieci trafił do krótki teaser zatytułowany “He’s waiting…” (z ang. “On czeka”). Nie widać na nim praktycznie nic, a jedynie mroczną piwnicę, karykaturę przypominającą Golluma i zakłócenia obrazu. Oczywiście fani od razu skojarzyli ten klimat z nomen omen popularną niegdyś produkcją. Twórcy zaktualizowali nawet jej stronę internetową, na której widnieje odliczanie i wspomniany wyżej teaser.

Z odliczania wynika, że zapowiedź nowej gry nastąpi w przyszłym miesiącu. Na razie nie wiemy, czy mowa o kolejnej grze ze Slender Manem, czy chodzi o coś zupełnie innego. Istnieje spora szansa na remaster lub remake The Arrival. Strona gry na SteamDB została niedawno zaktualizowana o nowe logi. Na ten moment najlepiej po prostu poczekać na oficjalne informacje w tej sprawie.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij: