SkyShowtime startuje z realizacją pierwszego polskiego serialu. Coś dla fanów etno-kryminałów

SkyShowtime śleboda
Filmy i seriale Newsy Newsy Seriale

Mija właśnie rok od momentu gdy platforma VOD SkyShowtime pojawiła się w Polsce. Serwis przyjął się u nas nader dobrze, stąd nie dziwi fakt, iż jego włodarze chcą tworzyć w naszym kraju swoje produkcje oryginalne. Pierwszą będzie serial etno-kryminalny pt. Śleboda.

Netflix stworzył na terenie naszego kraju już niejedną produkcję oryginalną. Teraz pora na SkyShowtime. Jak mówi dyrektor ds. treści w SkyShowtime, Kai Finke, będzie to kolejny krok w strategii firmy, która przez swoje zaangażowanie na lokalnych rynkach, chce poszerzać ofertę programową o seriale tworzone z myślą o wszystkich widzach z całego świata. “Cieszę się, że rok od rozpoczęcia działalności w Europie Środkowo-Wschodniej, możemy ogłosić pierwszy polski serial oryginalny, który wyprodukowany zostanie na nasze zamówienie – Ślebodę. To dla nas ważny krok, którym chcemy zaznaczyć zaangażowanie w dostarczanie naszym odbiorcom wysokiej jakości lokalnych treści” – mówi Finke.

Śleboda na SkyShowtime – pierwsza produkcja oryginalna kręcona w Polsce

Śleboda ma pojawić się na małych ekranach już w przyszłym roku. Za reżyserię odpowiadać będzie Michał Gazda, który ma na swoim koncie produkcje takie jak Wataha czy Znachor. Za scenariusz odpowiadać będą zaś Małgorzata oraz Michał Kuźmińscy, a więc autorzy etno-kryminałów, na których bazować będzie serial. Produkcją zajmie się z kolei Magdalena Szwedkowicz. Jak czytamy w serwisie LubimyCzytać.pl, Śleboda to powieść o młodej doktor antropologii z Krakowa, która szukając swojej tożsamości wyrusza w Tatry, gdzie natyka się na zwłoki starego górala Jana Ślebody. Historia górala zawiedzie nas ku wstydliwie skrywanej podhalaskiej przeszłości z zemstą, zabójstwami i II Wojną Światową w tle.

Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie