Silent Hill 2 Remake z oceną wiekową. Premiera coraz bliżej?

Silent Hill 2 Remake coraz bliżej? Jest ocena wiekowa | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PC PS5

Pojawił się już koreański rating wiekowy Silent Hill 2 Remake. Dość jednoznacznie może to oznaczać, że gra znajduje się coraz bliżej premiery.

Z jakiegoś powodu nadal nie dostaliśmy gry, którą zapowiedziano oficjalnie w 2022 roku. A to i tak stało się po bardzo długim czasie plotek i przecieków, w które nie wierzyli nawet najbardziej zagorzali fani marki.

Silent Hill 2 Remake z oceną wiekową

Jakiś czas temu dostaliśmy zwiastun oczekiwanego horroru. Ten nie spodobał się wielu graczom, ale finalnej jakości gry bronił Piotr Babieno, prezes Bloober Team. Cały czas jednak nie było żadnych informacji o dacie premiery. Wcześniej wszyscy sądzili, że wyjdzie w 2023 roku, ale tak się nie stało. Bloober wiele razy zapewniał, że tytuł jest niemal gotowy do wydania, lecz… nic z tego nie wyszło. Teraz niewielu wierzy w 2024 rok.

A być może to źle, bo oczekiwana gra w końcu dostała kategorię wiekową w Korei. Skoro urząd ocenił tytuł pod względem tego, do jakiej grupy odbiorców jest adresowany, znaczy, że jest coraz bliżej wydania. Deweloperzy nie będą już zmieniać jego zawartości, a raczej skupią się na szlifowaniu ogólnej jakości. Zwiastuje to więc premierę gry w 2024 roku, a być może nawet jest ona bliżej, niż dalej.

Krakowskie studio ma dziwną relację z Konami, które odpowiada za wydanie gry i do którego marka Silent Hill należy. Polscy twórcy niejako odcinają się od tego, co przed premierą pokazuje japoński gigant, obiecując, że nie reprezentuje to jakości rozgrywki. Konami z kolei milczy i niespecjalnie przejmuje się tym, że po tak długim czasie, gra nadal nie dostała daty premiery.

W ramach oczekiwania na debiut gry, możecie jednak zagrać w darmowe Silent Hill: The Short Message. Tytuł dostępny jest wyłącznie na PS5.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie