Silent Hill 2 Remake – trailer nie spodobał się wielu graczom. Jak Bloober Team odpowiada na ich zarzuty?

silent hill 2 remake
Newsy PC PS5 Xbox Series

Podczas ostatniego State of Play, które miało miejsce 1 lutego, zaprezentowano pierwszy zwiastun Silent Hill 2 – remake’u, za który odpowiedziany jest polski zespół z Bloober Team. Wszystko oczywiście pod okiem Capcomu. Okazuje się, że trailer nie spodobał się jednak wielu osobom, które zarzucają mu „brak ducha serii”.

Silent Hill 2 Remake to jedna z najbardziej oczekiwanych gier ostatnich lat. Mówimy przecież o ulepszonej wersji legendy, absolutnie kultowego tytułu, który wyznaczył nowe granice horrorów w grach wideo. O projekcie mówi się od wielu miesięcy i oczekuje się, że w pełni zadowoli zarówno starszych, jak i młodszych graczy (co nie będzie proste, bo gdy coś jest dla wszystkich, to bywa, że nie nadaje się dla nikogo). Jak jednak widać, już pierwszy trailer wzbudził wiele zażaleń w kierunku twórców. Gracze narzekają na brak klimatu z wersji oryginanej, a także sugerują, iż produkcja wygląda raczej jak gra indie, niż jak pełnoprawna gra AAA.

Bloober Team odpowiada na zarzuty pod adresem Silent Hill 2 Remake

Na kanale inwestorzy.tv opublikowana została rozmowa z Piotrem Babieno, prezesem polskiego studia tworzącego grę – Bloober Team. Deweloper odniósł się w niej do rzeczonych komentarzy (rozmowę załączamy również na końcu niniejszego newsa). Babieno przyznał wprost, że studio Bloober Team nie brało udziału w tworzeniu trailera, zaś za cały marketing produkcji odpowiada wydawca, a więc Konami. Bloober Team postawił sobie za cel jak najlepsze oddanie wizji oryginału i twórca jest przekonany, że idzie im to bardzo dobrze. Na potwierdzenie tych słów Babieno wspomniał, że wszyscy, którzy widzieli rzeczywisty gameplay, twierdzili, że jest on świetny. Uważa, że gdy gracze również będą mieli okazję go zobaczyć, to zmienią zdanie na temat tytułu. Przypomina to trochę sytuację z Cyberpunkiem 2077, gdzie CD Projekt RED odcinał się od negatywnych opinii, zrzucając winę za niedoróbki na osoby trzecie. Miejmy nadzieję, że tym razem będzie inaczej i słowa Babieno okażą się prawdą, a Silent Hill 2 Remake będzie faktycznie „jedną z lepszych gier” na rynku.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie