Kultowa marka powraca w nowej grze. Jest zwiastun obiecujący dużą dawkę mroku

Shadowman: Darque Legacy to nowa gra z kultowym bohaterem
Newsy PC PS5 Xbox Series

Czy ktokolwiek spodziewał się takiego powrotu? Kultowa gra akcji z PSX powraca w Shadowman: Darque Legacy, czyli nowym podejściu do horroru akcji.

Cholercia – tego się nie spodziewałem. Shadowman powraca za sprawą nowej gry wideo, która ponownie połączy ze sobą akcję i horror, dzięki czemu możemy szykować się na iście mroczną przygodę. Kultowa seria komiksów już doczekała się bardzo udanej pozycji w 1999 roku. Ta została później odświeżona przez Nightdive Studios, choć był to remaster, a nie remake. Mimo wszytko Shadowmana zapewne pamięta wielu graczy, którzy mogą już zacierać ręce na zupełnie nową grę z tym bohaterem.

Tym razem tytułową postacią będzie jednak Jack Boniface, czyli zdecydowanie najpopularniejsza postać z komiksów. Oznacza to, że wcielimy się ponownie w znanego z poprzednich gier Michaela LeRoia. Jeżeli nie wiecie, spieszę wyjaśnić, że Shadowman to postać, która za sprawą magii voodoo i arsenału broni konwencjonalnych broni świat żywych przed światem umarłych.

Shadowman: Darque Legacy to powrót kultowego komiksu

Shadowman: Darque Legacy ma trafić na PC, Xbox Series X i S oraz PS5. Na razie nie potwierdzono żadnej daty premiery, ale gra dostała kartę na Steam, gdzie znajdziecie bardzo klimatyczne screeny miejscówek. W wersji PC możemy przygotować się na dystrybucję w Epic Games Store oraz na wspomnianej platformie Valve. No i mamy zwiastun.

Jak sami widzicie – jest klasycznie. To chyba najbardziej „klasyczny” trailer powrotu kultowego bohatera, o jakim można pomyśleć. Widać sporo tałatajstwa rozrzuconego na stole, a na końcu, w blasku ostrza, odbija się sylwetka postaci. Mimo wszystko jest klimatycznie, a twórcy obiecują sporo.

W Shadowman: Darque Legacy, pojedynkuj się z przerażającą obsadą wrogów w wymagającej, brutalnej walce. Ścieraj się z fanatycznymi kultystami Brethren, od brutali władających młotami po czarodziejskich nekromantów, i walcz z prawdziwie nędznymi stworzeniami, które wyślizgnęły się z najbardziej odludnych głębin. Zadawaj brutalne i krwawe ciosy wykończeniowe przy pomocy całej gamy broni.

– czytamy w opisie gry na Steam

Twórcy z Blowfish Games (twórców wielu niezależnych pozycji, w tym Infliction i Broken Lines) obiecują również „żywe, szczegółowe lokalizacje w Liveside” oraz „elementy RPG-lite”. Oznacza to m.in. ulepszanie postaci i zdobywanie nowych umiejętności. Pojawią się również zagadki środowiskowe i inne mechaniki, które mają zapewnić nas, że nie będziemy się nudzić.

Udostępnij: