Joela w serialu The Last of Us miał zagrać dwukrotny zdobywca Oscara

Serial The Last of Us - Joela miał zagrać inny aktor, kontrowersyjny wybór
Filmy i seriale Newsy Newsy Platformy Seriale

Wybór z pewnością byłby kontrowersyjny dla wielu fanów gry. Serial The Last of Us początkowo w roli Joela miał mieć Mahershalę Aliego.

Wiele osób miało swoje typy, kto powinien zagrać Jole w serialu od HBO. Początkowo wiele głosów stawiało m.in. na Josha Brolina i Nikolaja Coster-Waldau. Ostatecznie w jednej z głównych ról zobaczyliśmy Pedro Pascala i chyba nikt nie ma wątpliwości, że jest to idealna osoba od odegrania tak ikonicznej dla graczy postaci.

Serial The Last of Us z innym Joelem

Pascal z miejsca stał się nowym oczkiem w głowie internetu. Choć serial jeszcze nie skończył emisji, aktor jest chwalony za swoją grę aktorską w zasadzie w każdym odcinku, w którym występuje. To wszystko brzmi świetnie, ale rzeczywistość mogła wyglądać zupełnie inaczej. Z magazynem The Direct rozmawiał Jeffrey Pierce, aktor użyczający głosu Tommy’ego z gry TLoU, w serialu, wcielający się w postać najemnika Perry’ego (odcinki 4 i 5).

Myślę, że początkowo rozmawiali z Mahershalą Alim o zagraniu Joela, co było oczywistym sygnałem, że nie zagram Tommy’ego… A kiedy obsadzili Pedro [Pascala], wiedziałem, że tak, to na pewno się nie stanie, jestem starszy od Pedro Pascala. Więc nie miałem żadnych złudzeń co do tego, na pewno.

– powiedział Jeffrey Pierce

No tak – gdyby Ali miał zagrać Joela, Pierce raczej nie miałby żadnych szans na powtórzenie swojej roli z gry. Ostatecznie i tak wydarzyło się co innego. My za to pozostaliśmy z ciekawą wizją dwukrotnego zdobywcy Oscara, który mógłby zagrać jednego z najbardziej protagonistów w grach wideo.

Zdjęcie główne: Flickr/Walt Disney Television, CC BY-ND 2.0

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie