J.K. Rowling naśmiewa się z bojkotu serialu Harry Potter

Serial Harry Potter - J.K. Rowling naśmiewa się z bojkotu antyfanów
Filmy i seriale Newsy Newsy Platformy Premiery/zapowiedzi Seriale

Serial Harry Potter powstaje oficjalnie, a J.K. Rowling jest zaangażowana w produkcję. Rozzłościło to wielu fanów uniwersum, ale pisarka ma odpowiedź.

Chyba każdy zdaje sobie sprawę z mnóstwa kontrowersji, jakie otaczają J.K. Rowling. Pisarka stworzyło niepowtarzalne i ikoniczne dziś uniwersum, które niestety cierpi z powodu jej przekonań. Publicznie wypowiada się negatywnie na temat osób niebinarnych i nie tylko. Wielu fanów to złości na tyle, że postanowili swego czasu otwarcie krytykować Hogwarts Legacy. Wtedy jednak Rowling nie była zaangażowana w prace nad grą. Teraz, w przypadku serialu, to już inna sprawa.

Serial Harry Potter w ogniu krytyki, ale Rowling ma to gdzieś

Twórcy najpewniej zdają sobie z potencjalnych kontrowersji, ale i tak idą za swoimi przekonaniami. Rowling ma brać udział w pracach na planie, a HBO zdaje się nie zwracać uwagi na głosy krytyki. Te jednak są i to dość głośne. Wiele osób przypomina więc niektóre kontrowersyjne elementy oryginalnych filmów. Raz na jakiś HBO zdaje się jednak próbować załagodzić sytuację. Dlatego też niedawno pojawiła się wiadomość o możliwie zróżnicowanej rasowo obsadzie, która z kolei została przyjęta dwojako.

Teraz na głosy krytyki odpowiada sama Rowling, na Twitterze. Robi to w klasycznym dla siebie stylu, umniejszając jednocześnie zarzutom wobec jej osoby i twórczości.

Przerażająca wiadomość, którą czuję się w obowiązku się podzielić. Aktywiści z moich środowisk próbują zorganizować kolejny bojkot mojej pracy, tym razem serialu Harry Potter. Jako że uprzedzenie to uprzedzenie, postanowiłam zabezpieczyć się dużym zapasem szampana.

– czytamy na Twitterze pisarki

Wiadomość ta, co zrozumiałe, spotkała się ze sporym oburzeniem. Nie brakuje jednak głosów ludzi, którzy, co ciekawe, wspierają samą Rowling.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie