W RuneScape zarejestrowało się 250 milionów użytkowników

W RuneScape zarejestrowało się 250 milionów użytkowników
Newsy PC

Podsumowanie konwentu oraz zapowiedź nowych dodatków.

Fani RuneScape z całego świata zebrali się w tę sobotę w Londynie na konwencie RuneFest 2016, największej jak dotąd imprezie poświęconej popularnej grze MMORPG. Zespół twórców RuneScape nie żałował z tej okazji wielkich ogłoszeń.

Świat RuneScape powitał swego 250-milionowego śmiałka

W tym miesiącu, w roku gdy RuneScape obchodzi 15-lecie swojej premiery, społeczność gry osiągnęła 250 milionów zarejestrowanych użytkowników. W swojej długiej historii gra była już świadkiem najprawdziwszych ślubów par, które poznały się w świecie RuneScape, łączyła rodziny rozproszone po świecie i stanowiła nieodmiennie wspaniałą ucieczkę dla żądnych odkryć awanturników. 250-milionowy gracz dołącza do stale rosnącej społeczności poszukiwaczy przygód w Gielinor, co dla twórców stanowi jasny sygnał: czas na solidną rozbudowę świata gry.

Zupełnie nowe rozszerzenia RuneScape planowane na 2017

Podczas RuneFest fani usłyszeli o jednej z największych zmian wpływających na kierunek ewolucji gry – Rozszerzeniach RuneScape, całej serii dużych dodatków, które w znaczący sposób rozwiną zawartość gry bez żadnych dodatkowych ponoszonych przez gracza kosztów. Począwszy od czerwca 2017 w trzymiesięcznym cyklu każde z Rozszerzeń RuneScape otworzy przed graczami dodatkową lokację lub region – nową, znaczącą część mapy odkrytą w całości dostępną od pierwszego dnia. W każdym z nowych obszarów, łowcy przygód znajdą masę nowej treści, która zadowoli wymagających, spragnionych nowości odkrywców.

W pierwszym z Rozszerzeń RuneScape otworzą się bramy Złotego Miasta Menaphos, które kryło się w świecie gry przez ostatnich 10 lat. W dodatku tym, gracze po raz pierwszy otrzymają możliwość eksploracji tego na poły mitycznego miasta. Menaphos to rozległa, otwarta metropolia pełna tarasowych ogrodów, strumieni i zdobionych szczerym złotem budynków. Nad miastem góruje ogromny grobowiec w formie piramidy. Mieszkańcy Menaphos opływają w bogactwa, lecz nowoprzybyłych traktują z dużą nieufnością. Ich powierzchowna arogancja jest jednak jedynie sposobem maskowania lęku. Ich władca, Faraon, jest jedynie kukiełką boga-pożeracza, Amascuta i od swych poddanych wymaga coraz to okrutniejszych poświęceń. Wszystko zostanie wyjawione w czerwcu 2017.

W 2017. w RuneScape zmieni się pogoda, w wersji Old School pojawią się raidy, a do Chronicle trafi tryb kampanii

Poza zapowiedzianymi rozszerzeniami w ciągu najbliższych 12 miesięcy świat RuneScape doczeka się także dodatku w postaci system dynamicznie zmieniającej się, wpływającej na warunki rozgrywki pogody. To jednak nie koniec prognoz dla Gielinor– główne wątki fabularne pójdą naprzód jeszcze przed końcem roku wraz z udostępnieniem w grze drugiej części archipelagu Ziem Wschodnich.

RuneScape w wersji Old School doczeka się natomiast raidów, które wzbogacą to retro-wcielenie MMORPG, tymczasem gracze Chronicle: RuneScape Legends podczas RuneFest dostali przedsmak nadchodzącego trybu kampanii, który trafi do gry jeszcze przed końcem miesiąca. Studio Hyper Hippo dało natomiast uczestnikom konwentu możliwość pobawienia się swoim RuneScape: Idle Adventures w wersji mobilnej. Ogólnodostępna wersja znajduje się obecnie w Steam Early Access na PC.

Organizacja SpecialEffect nagrodziła Złotym Gnomem całą społeczność RuneScape za zgromadzenie 200 000 funtów

Podczas RuneFest miało miejsce także rozdanie Złotych Gnomów, które przyznawane są za wyjątkowe osiągnięcia społeczne przez SpecialEffect, organizację zajmującą się pomocą osobom niepełnosprawnym we włączeniu się w społeczność graczy. W tym roku Złotym Gnomem uhonorowano wszystkich graczy RuneScape, w uznaniu za pomoc w zebraniu około 200 000 funtów na cele charytatywne od 2014 roku. Twórcy RuneScape odpowiedzieli dodając do gry statuę Złotego Gnoma, którą może podziwiać każdy mieszkaniec Gielinor.

Konwent RuneFest w tym roku utrzymany był w stylistyce tropikalnych Ziem Wschodnich, w nawiązaniu do dodatku, który miał premierę tego lata. Oprócz obsypania wielkim bogactwem ekscytujących informacji, Gracze uczestniczący w konwencie mieli okazję wziąć udział w specjalnych misjach i zdobyć unikalne konwentowe żetony umiejętności, poznać i porozmawiać z twórcami gry, podbić poziom swoich postaci w RuneScape, wziąć udział w paradzie cosplayerów i tańczyć do świtu.

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie