Risen 3: Władcy Tytanów – poznaliśmy wymagania sprzętowe

Data premiery tytułu w naszym kraju przypada na 15 sierpnia. Kto zagra? Na początek uspokajamy, że wymagania nie są wygórowane, a grę odpalimy nawet na Windows XP!

Dokładne wymagania minimalne oraz zalecane dla gry Risen 3: Władcy Tytanów zostały opublikowane w serwisie cyfrowej dystrybucji Steam. Miłym zaskoczeniem jest to, że twórcy pozwolą nam uruchomić tytuł nawet na Windows XP. Odpalając tytuł w najniższych detalach wystarczy nawet pecet sprzed kilku lat, który ma na pokładzie jedynie 2 GB pamięci RAM!

Jeśli wymagacie jednak od Risen 3: Władcy Tytanów płynnej zabawy w max szczegółach, musicie uzbroić się w dwa razy więcej pamięci (choć 4 GB to już standard dla graczy) oraz zapomnieć o przestarzałym systemie XP.

Ewentualnie pozostaje kupić grę w edycji na jedną z konsol. Tytuł zostanie wydany bowiem nie tylko na PC, lecz również na PlayStation 3 oraz Xbox 360. Data premiery na te platformy, to również 15 sierpnia.

Minimalne wymagania dla Risen 3: Władcy Tytanów:

  • Procesor Dual Core 2.4 GHz
  • Pamięć operacyjna – 2 GB RAM
  • Karta grafiki – kompatybilna z DirectX 9.0c (GeForce 8500 lub Radeon HD 2600)
  • System operacyjny – Windows XP z SP3

Zalecane wymagania dla Risen 3: Władcy Tytanów:

  • Procesor – Intel Core i5 2.5 GHz / AMD Phenom II X4 940 3.0 GHz
  • Pamięć operacyjna – 4 GB RAM
  • Karta grafiki – GeForce GTX 470 lub Radeon HD 5850
  • System operacyjny – Windows Vista SP1 lub Windows 7 64-bit

Przypominamy, że za tytuł odpowiada niemieckie studio Piranha Bytes, które zasłynęło z kultowej serii Gothic. Rozgrywka zostanie osadzona w realiach świata fantasy, pełnym wielu zróżnicowanych lokacji oraz groźnych istot. Akcja będzie ukazana podobnie jak w poprzednich częściach, czyli z perspektywy trzeciej osoby. Schemat rozgrywki, to natomiast dobre, klasyczne RPG.

Risen 3: Władcy Tytanów – zobaczcie trailer

 

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

4 Shares
Share4
+1
Tweet