Capcom pracuje nad Resident Evil Zero i Code Veronica Remake. Dwie gry w drodze

Resident Evil Zero i Code Veronica Remake
Newsy

Mamy świetne wieści dla fanów popularnej serii horrorów rodem z Japonii. Znany insider związany z Capcomem wyjawił, że firma jest w trakcie prac nad dwoma nowymi remake’ami swoich produkcji. Chodzi o Resident Evil Zero i Code Veronica, które oryginalnie ukazały się na rynku ponad 20 lat temu. Nie da się ukryć, że odświeżane części cyklu przyjmują się znakomicie.

Resident Evil sprzed lat powróci. Czas na Remake Zero i Code Veronica

Capcom na tyle polubił się z tworzeniem remake’ów, że w drodze są już dwa kolejne. Tym razem fani mogą oczekiwać Resident Evil Zero i Code Vernocia w odświeżonych, a w zasadzie przygotowanych na nowo wersjach. Znany insider wyjawił na Twitterze informacje o planach firmy. Deweloperzy są już w trakcie przygotowywania dwóch znanych części serii. Jedna to prequel do pierwszej odsłony, a druga to debiut serii jeszcze z czasów szóstej generacji konsol.

Pierwotnie Resident Evil Zero ukazało się na konsolach GameCube jeszcze w 2002 roku. Historia w grze opowiadała losy dwóch postaci. Podczas rozgrywki mogliśmy przełączać się między policjantką Rebeccą Chambers a byłym oficerem Billym Coenem. Gra wyszła na rynek również w odświeżonej wersji — np. na Nintendo Switch w 2019 roku.

Drugi remake, czyli Code Veronica to produkcja z 2000 roku, kiedy to seria po raz pierwszy opuściła konsole PlayStation i ukazała się na platformie Dreamcast.

Zobacz też: Najlepsze i tanie gry wyścigowe

A co z Resident Evil 9? Dobry remake oczywiście nie jest zły, ale znaczna częśc fanów nie może doczekać się pełnoprawnej, nowej części serii. W tym wypadku temat jest żywy, ale sama gra zanotuje na pewno opóźnienie. Niedawno informowaliśmy was, że najpewniej (wbrew plotkom), dziewiątka nie zostanie zaprezentowana w te wakacje. Co więcej, sama gra miałaby zostać przesunięta na ostatnie miesiące 2025 lub początek 2026 roku. Oznacza to, że jeszcze chwilę przyjdzie nam poczekać.

Źródło:

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie