Resident Evil Village będzie straszyć jak nigdy wcześniej. Gra trafi na PS VR2

Resident Evil Village Lady Dimitrescu
Newsy PS5

Capcom potwierdziło, że Resident Evil Village zostanie wydane na PlayStation VR2. Bardzo udany survival horror zaoferuje ciekawe doświadczenie.

Nowa wersja Village została zapowiedziana na State of Play. Nie ujawniono jeszcze daty premiery i nie ma pewności, kiedy dokładnie ukaże się nowe wcielenie przygód Ethana Wintersa. Nie możemy wykluczać, że będzie to tytuł startowy dla nowej generacji wirtualnej rzeczywistości od PlayStation. Nie jest też jasne czy wersja VR będzie darmowa dla posiadaczy gry na PS5.

Grę będzie można ukończyć w całości w trybie VR. Produkcja zaoferuje pełne wsparcie wszystkich funkcji PS VR2 i PS5, w tym śledzenie oczu i dźwięk 3D. Capcom obiecuje też, że gra skorzysta z ekranu 4K HDR, który posiadają gogle.

Nie zabraknie też wykorzystania technologii zawartej w kontrolerach do nowego PlayStation VR – gracze będą mogli wykonywać wiele czynności jednocześnie. Dzięki kontrolerom VR protagonista może, na przykład, w jednej chwili strzelać z pistoletu, a drugą ręką korzystać z noża. Gracz będzie musiał też ręcznie (dosłownie) blokować ataki przeciwników

Zaprezentowany zwiastun pokazuje kilka doskonale znanych fanom scen oraz wykorzystanie kontrolerów VR w praktyce. Trzeba przyznać, że całość zapowiada się naprawdę wybornie.

Ogrywanie horrorów w VR to naprawdę przerażające doświadczenie i nie wiem czy skuszę się na nowe wydanie Village. Momentami nawet Half-Life Alyx było dla mnie zbyt intensywne i obawiam się, że do ogrania ósmego Residenta w VR będę potrzebował pokoju wypełnionego miękkimi poduszkami oraz kilku wiader melisy. Jeśli gra nie straszyła Was w standardowym wydaniu, jestem niemal pewny, że wersja VR skutecznie strąci Wam sen z powiek.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie