Resident Evil Village dostanie mnóstwo nowości. Fabularne DLC, widok TPP i nowe Re:Verse

Resident Evil Village dostanie widok TPP i fabularne DLC!
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

Hitowe Resident Evil Village staje się coraz lepsze. Fani dostaną pierwsze DLC, w tym związane z fabułą i trybem Mercenaries. Pojawi się również widok TPP!

„Łee, bo ja nie chcę grać FPP” – dało się słyszeć jeszcze przed premierą Resident Evil 7. Village kontynuuje tę tradycję i ciężko mieć tu fanom tak skrajne opinie za złe. Wiele osób z różnych powodów może nie być fanami widoku FPP, a i entuzjaści serii również nie przywykli do kamery przywieszonej przy łbie naszej postacie. Na szczęście narzekań najpewniej koniec, bo Capcom zadbał o wszystkich.

W trakcie ostatniego Capcom Showcase 2022 Japończycy zaprezentowali krótkie urywki rozgrywki z Resident Evil 4 Remake. Poruszono również temat innych pozycji studia, w tym RE Village. Pełnoprawna ósma część serii doczeka się sporej liczby usprawnień i nowości. Plotek o ewentualnych DLC czy innych rozszerzeniach było sporo, finalnie możemy na szczęście ukrócić spekulacje – nadchodzi Winter Expansion.

Resident Evil Village Winter Expansion

28 października ma mieć premierę paczka nowości do RE Village, w ramach której nie tylko dostaniemy nową zawartość, ale także parę ciekawych ulepszeń podstawowej wersji gry. Fanów z pewnością ucieszy możliwość powrotu do widoku… TPP! Tak, Ethan dostanie twarz, akcja zostanie przesunięta za jego ramię, a gracze będą mogli cieszyć się grą w stylu „starych, dobrych residentów”.

I choć opcja TPP wydaje się tu kluczową nowością, nie można zapomnieć o reszcie fanów, którzy Village mają za sobą. Gra dostanie bowiem dodatek Shadows of Rose, czyli fabularne rozszerzenie, skupiające się wokół nastoletniej córki Ethana z głównej linii fabularnej. Akcja dodatku osadzona będzie 16 lat po wydarzeniach z podstawki, a gracze w roli Rose trafią do umysłu Megamycete, gdzie będą musieli sprostać swoim lękom. Ciekawostką jest fakt, że zagramy tutaj w widoku… TPP właśnie.

Pojawi się także Mercenaries: Additional Orders. Jak sama nazwa wskazuje – to paczka zawartości, dzięki której tryb Mercenaries zostanie znacząco rozbudowany. Pojawią się więc nowe mapy, a także postacie, w które przyjdzie nam się wcielić. Zagramy też jako Chris Redfield, Heisenberg i ulubienica fanów – Lady Dimitrescu. I tak, będzie ona znacząco „górować” nad swoimi przeciwnikami.

Ostatnią nowością jest ostateczna premiera osobnego trybu multiplayer Re:Verse. Co się zmieniło? Czymże on jest? Tego na razie nie wiemy, ale pierwsze opinie nie były zbyt pozytywne, więc Capcom przesunął premierę o bardzo długi czas. Teraz zadebiutuje wraz z resztą, 28 października. Czekamy na więcej informacji. Wszystkie nowości dostępne będą dostępne w kompletnej edycji Resident Evil Village: Gold Edition.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie