Resident Evil 4 Remake na pierwszej rozgrywce. Fani mogą liczyć na sporo ulepszeń

Resident Evil 4 Remake na pierwszym zapisie z rozgrywki
Newsy PC PS5 Xbox Series

Resident Evil 4 Remake zostało zaprezentowane na pierwszej rozgrywce. Krótki urywek gameplayu ukazuje znaczące poprawki w grze.

Niedawno dostaliśmy wyczekiwaną od bardzo dawna oficjalną zapowiedź Resident Evil 4 Remake. Nowa gra Capcomu jest powrotem do tego, co fani i uwielbiają, choć w nieco innym wydaniu. Na Japończykach ciąży jednak trudne zadanie sprostanie oczekiwaniom entuzjastów serii. W końcu „czwórka” po dziś dzień uważana jest za jedną z najlepszych odsłon Resident Evil.

Zaprezentowane materiały wskazują jednak na to, że Capcom ma spore szanse na sukces. Już przecież odświeżenie kultowego RE2 okazało się dziełem tak rewelacyjnym, że zapoczątkowało modę na remake’i i nowe edycje. W trakcie ostatniego Capcom Showcase 2022 firma przedstawiła nowe materiały z remake’u RE4, w tym króciutki urywek rozgrywki.

I, jeśli mam być szczery, parę sekund wideo daje nam świetny pogląd na to, w co celują twórcy. Choć, jak wyjaśniali oni wcześniej, chcą zostać przy duchu oryginału, obrali za cel wprowadzenie wielu nowości i drobnych poprawek oraz zmian do rozgrywki. Zmieniła się więc nieco pora dnia, w trakcie której Leon przyjeżdża do opętanej wioski; będziemy mogli chodzić i celować jednocześnie; pojawią się dodatkowe elementy wprowadzające atmosferę grozy. Co ciekawe, zmienią się również sami ganado. Główni przeciwnicy w tej części doczekali się przebudowania od podstaw.

Atakowanie przez hordy oszalałych ganado to naprawdę kultowy moment w grze Resident Evil. Aby w pełni uwypuklić koncepcję „terroru ludzi opanowanych przez szaleństwo”, ganado zostali całkowicie przeprojektowani.

– wyjawił na prezentacji reżyser Yasuhiro Anpo

Problem w tym, że Capcom i tak nie pokazał zbyt wiele. Do premiery gry jeszcze trochę czasu jest, więc spodziewamy się, iż pod koniec tego roku kampania reklamowa ruszy z kopyta. Do tej pory radzę być cierpliwym.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie