Resident Evil Village - Karl Heisenberg uśmiecha się szeroko

Michał Wieczorek

Od najmłodszych lat pasjonat game devu i największy w Polsce fanboy Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.

0 komentarzy

Resident Evil Village nareszcie po polsku! Zakończono prace nad fanowskim tłumaczeniem

Tłumaczom z grajpopolsku.pl udało się przetłumaczyć Resident Evil Village na język polski. Po około 4 tygodniach prac, rodzima lokalizacja jest gotowa do pobrania za darmo dla każdego.

Około miesiąc temu informowaliśmy na temat powstawania fanowskiego tłumaczenia Resident Evil Village. Niestety, Capcom w przypadku tej części nie dodał do swojej produkcji obsługi języka polskiego. Na szczęście garstka fanów postanowiła temu zaradzić. Po upływie prawie około miesiącajuż teraz każdy może zagrać w „ósemkę” z napisami w naszym ojczystym języku. Jak możemy przeczytać na grajpopolsku.pl:

Z dniem dzisiejszym zakończyliśmy prace nad spolszczeniem. Wiemy, że zainteresowanie grą jest duże, dlatego poświęcaliśmy na to cały swój czas wolny, dzięki czemu udało nam się tego dokonać w niecałe 4 tygodnie. Jedyne co nie zostało przetłumaczone to teksty w teksturach (wliczają się w nie nazwy z ekranów wczytywania i jeden końcowy tekst) oraz DLC Tragedy of Ethan Winters – Concept Art i Baker Incident Report. DLC na pewno w swoim czasie przetłumaczymy, ale na razie mamy dość i nie dajemy już rady, potrzebujemy porządnej przerwy, a nie chcemy przez DLC (którego prawie nikt nie kupił) opóźniać premiery spolszczenia. Jeśli w przyszłości wyjdą do gry jakieś fabularne DLC, oczywiście natychmiast zajmiemy się ich tłumaczeniem.

– poinformował Viuys w wątku grajpopolsku.pl o tłumaczeniu Resident Evil Village

Link do spolszczenia znajdziecie tutaj. Do działania tego dodatku potrzebna będzie instalacja Fluffy Manager 5000, bez którego się nie obejdziecie.

Viuys – pomysłodawca inicjatywy stworzenia polskiej wersji językowej w RE Village poinformował, że chętni mogą wynagrodzić autorów tłumaczenia. W związku z tym powstało specjalne konto PayPal, gdzie każdy może dokonać dobrowolnego przelewu. Bez wątpienia dodatkowe wynagrodzenie trudu tłumaczy jest dobrym pomysłem, ponieważ poświęcili oni mnóstwo wolnego czasu na ten cel.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się