Leon S. Kennedy z pistoletem w ręce z Resident Evil 4

Dagmara Kottke

Z wykształcenia dziennikarz, z zamiłowania jeszcze bardziej. Fanka słabej literatury i maskotek ze zniesmaczonym wyrazem twarzy.

0 komentarzy

Resident Evil 4 Remake z prezentacją w tym tygodniu? Wskazuje na to tweet Capcomu

Na oficjalnym profilu serii na Twitterze pojawiła się wiadomość sugerująca zapowiedź Resident Evil 4 Remake. Media spekulują, że do ogłoszenia tytułu dojdzie podczas imprezy Gamescom.

O tym, że może powstać wyremontowane wydanie ciepło przyjętego RE4, plotkuje się już od dawna. To zresztą wydaje się być naturalną koleją rzeczy po odnowieniu Residenta 2 i 3. Natomiast na oficjalnym koncie serii na Twitterze pojawił się właśnie post, który zdaje się sugerować rychłą zapowiedź remake’u „czwórki”.

W tweecie zamieszczono cyfrę 4 oraz słowa Itchy. Tasty. Internauci szybko wyniuchali, że jest to cytat z pierwszego Residenta. Dlatego od razu zaczęto mówić, że Capcom chce zaprezentować tytuł na tegorocznym Gamescomie, który ma odbyć się w nadchodzącym tygodniu. Wydarzenie rozpocznie się w środę 25 sierpnia.

Resident Evil 4 zadebiutował w 2005 na PS2 i NGC; natomiast na PC horror trafił w 2007. W grze wcielamy się w byłego policjanta Leona Kennedy’ego, który ma za zadanie odnaleźć i uratować zaginioną córkę prezydenta Ashley Graham. Wiele osób do tej pory uznaje „czwórkę” za najlepszą odsłonę cyklu.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się