Dagmara Kottke

Z wykształcenia dziennikarz, z zamiłowania jeszcze bardziej. Fanka słabej literatury i maskotek ze zniesmaczonym wyrazem twarzy.

0 komentarzy

Resident Evil 4 doczeka się remake’u – i to już w 2022 [POGŁOSKA]

Zgodnie z nieoficjalnymi informacjami, RE4 ma podzielić los dwóch poprzednich odsłon serii, otrzymując przerobioną wersję. Remake trafi do fanów już za dwa lata.

Według redaktorów VGC, prace nad reprodukcją „czwórki” trwają już od dwóch lat i gra ma zadebiutować w 2022. Dziennikarze serwisu pozyskali te informacje od kilku niezależnych informatorów powiązanych z Capcomem. Coś może być na rzeczy, biorąc pod uwagę fakt, że Capcom ostatnio pytało graczy w Azji, czy byliby zainteresowani kolejnymi remake’ami Residentów.

Za realizację projektu odpowiada podobno studio M-Two, które składa się w dużej mierze z byłych pracowników Capcomu i PlatinumGames. Założyciel tego zespołu – Tatsuya Minami – jest byłym szefem PlatinumGames.

Warto też przy okazji wspomnieć o nieoficjalnych doniesieniach dotyczących kolejnej – ósmej – części serii. RE8 ma mieć premierę już w przyszłym roku; tytuł zaoferuje największe w historii serii odejście od jej głównych założeń. Natomiast tutaj pisaliśmy o modzie odświeżającym oprawę wizualną w RE4.

Resident Evil 4 zadebiutowało w 2005 na PS2 i NGC. Na PC tytuł trafił w 2007. Druga  – po RE2 – odsłona cyklu z Leonem Kennedy’m w roli głównej zyskała sympatię wśród graczy i krytyków. Niektórzy do dziś uważają ją za najlepszą część serii.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się