Resident Evil 4 Remake taniej na zawsze. Capcom tłumaczy, skąd ta nagła niespodzianka

Resident Evil 4 remake
Newsy PC PS5 Xbox Series

Resident Evil 4 z 2005 r. był chyba jedną z najlepszych części tego uniwersum. Jak można się jednak domyślać, przygotowanie remake’u tejże gry nie zabrało twórcom aż tak wiele czasu i energii, jak w przypadku remake’ów RE 2-3. Stąd decyzja o obniżce ceny gry. I to na stałe.

Remake’i gier Resident Evil 2 oraz 3 były nie lada wyzwaniem. Gry solidnie się już zestarzały, a przeniesienie ich na nowe silniki i wykorzystanie w pełni dzisiejszych rozwiązań technologicznych wymagało sporo wysiłku. Z RE 4 było już nieco inaczej. Twórcy sami przyznali, że reinterpretacja materiału źródłowego nie była aż tak energo- i czasochłonna, stąd obecnie, już na stałe, możemy cieszyć się nową, obniżoną ceną RE 4 Remake. 179 zł – tyle wydamy dziś na grę na Steamie, podczas gdy na Złotą Edycję wydamy 229 zł.

Resident Evil 4 Remake w promocji na stałe

To właśnie z okazji wydania Złotej Edycji Capcom zdecydował się na obniżenie ceny podstawowej wersji RE 4 Remake. Przypomnijmy, że Złota Edycja obejmuje DLC o tytule Separate Ways oraz wszystkie dostępne dotąd paczki ze skórkami, filtrami, brońmi oraz soundtrackiem. Fabuła RE 4 rozgrywa się sześć lat po wydarzeniach przedstawionych w Resident Evil 2 i przedstawia losy Leona S. Kennedy’ego, który jako agent rządowy zostaje wysłany do Europy, by ocalić porwaną córkę prezydenta. Remake spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem wśród graczy i recenzentów, o czym świadczą chociażby oceny w serwisie agregującym Metacritic. Od recenzentów gra otrzymała wszak średnio 93/100 pkt., podczas gdy od graczy otrzymała średnio 8/10.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie