„Piła mechaniczna”, czyli demo Resident Evil 4 Remake, dostępne do pobrania

Resident Evil 4 Remake dostało demo pod tytułem
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

Zgodnie z naszymi wcześniejszymi przypuszczeniami Capcom wypuścił wersję demo Resident Evil 4 Remake. Zatytułowane jest „Chainsaw”.

Fani oryginału z pewnością wiedzą, co to oznacza. Deweloperzy odpowiedzialni za grę wypuścili demonstracyjny etap z jednym z najbardziej charakterystycznych przeciwników z gry z 2005 roku. Nie wiem jakim cudem, ale „ten typ z piłą łańcuchową” jest o wiele bardziej przerażający w remake’u. Te oczy, ten wór na głowie, ten… szczęk łańcucha. Groza.

Ale to akurat dobrze, bo gracze mogą wypróbować uwielbiany niegdyś etap w zupełnie nowej wersji. Demo Resident Evil 4 Remake dostępne jest na każdej platformie, na której ukaże się pełna wersja przygody. W przypadku wersji PC pobierzemy je m.in. ze Steam. Gracze na PS4, PS5, Xbox Series X i S oraz One również mogą pobierać próbną wersję ze sklepów właściwych swojej platformie.

W demie możemy liczyć na sam początek przygody, gdy Leon przybywa do wioski zarażonej przez upiorny pasożyt Las Plagas. Jednocześnie trzeba będzie pokonać kolejnych nacierających na nas zarażonych, a potem scena kultowa – pojedynek z Doktorem Salvadorem, dzierżącym wspomnianą już piłę łańcuchową. Na marginesie zaznaczę, że nie ma mowy o żadnym ograniczeniu czasowym. Oznacza to, że grać można tak długo, ile tylko będzie nam się chciało.

Remake jednego z najcieplej przyjętych horrorów w historii ukaże się już 24 marca na wspomniane wyżej platformy.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie