Resident Evil 4 Remake zaoferuje na premierę bardzo oczekiwane funkcje

Resident Evil 4 Remake dostało nagle mirkopłatności, a gracze są wściekli
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

Capcom coraz częściej mówi o Resident Evil 4 Remake. Tym razem deweloperzy potwierdzili, co znajdziemy w grze już na premierę. Są to z pewnością bardzo oczekiwane funkcje.

Część z Was może to nie do końca obchodzić aż tak, ale na forach internetowych zawsze panuje poruszenie, gdy okazuje się, że jakaś premierowa gra nie zaoferuje od początku trybu fotograficznego czy opcji Nowa Gra+. To dziś, jak się wydaje, równie ważne elementy gier, co dobra optymalizacja.

Resident Evil 4 Remake na szczęście zaoferuje te możliwości i nie tylko. W “szybkiej rozmowie” z Game Informerem, producent oraz reżyser remake’u odpowiedzieli na 80 pytań związanych z wielce oczekiwaną premierą. Informacji jest wiele, z czego spora część to tak naprawdę mniej istotne detale, ale jeżeli nie możecie doczekać się premiery, i tak mogą one umilić Wam oczekiwanie. Wideo znajdziecie poniżej.

Padło oczywiście parę bardzo istotnych stwierdzeń. Dowiedzieliśmy się, iż remake zaoferuje jeszcze straszniejszą rozgrywkę. Twórcy jednak zmienili trochę rzeczy w samej historii, bo ich zdaniem tytuł ma być bardziej połączony z odświeżeniem drugiej części. Warto pamiętać, że już wcześniej Capcom podkreślał przywiązanie do oryginału i pozostawienie nawet tych kontrowersyjnych jego elementów i poziomów. Oznacza to również, że tym razem nie napotkamy na swojej drodze śledzącego nas przeciwnika (a przynajmniej twórcy nie chcą o tym mówić otwarcie) w stylu Nemezis czy Lady Dimitrescu.

Kolejną ważną rzeczą jest to, że w grze od premiery będziemy mogli korzystać z trybu Nowa Gra+. Gracze z artystyczną żyłką wykorzystają także dobrodziejstwa różnych narzędzi fotograficznych. Premiera gry na PC, PS4, PS5 oraz Xbox One i Xbox Series X/S już 24 marca 2023 roku.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie