Resident Evil 4 Remake w szczegółach. To „survival horror na miarę 2023 roku”

Resident Evil 4 Remake w szczegółach. Wiemy, co się zmieni
Newsy PC PS5 Xbox Series

Wczoraj wreszcie oficjalnie zapowiedziano Resident Evil 4 Remake. Capcom ujawniło również szczegóły nadchodzącego odświeżenia legendarnej gry.

To pełnoprawny remake, który skupi się na przystosowaniu znanej i lubianej historii do dzisiejszych standardów. Gra otrzyma nie tylko ulepszoną oprawę, ale również zmienione sterowanie i przebudowaną fabułę. Remake RE4 ma jednak prezentować znajomą historię i założenia, co widać już na zaprezentowanym zwiastunie.

Tym razem gra jest tworzona z myślą o osiągnięciu jakości dzieła sztuki survival horroru na miarę 2023 roku, przy jednoczesnym zachowaniu istoty oryginalnej gry. Chcemy, aby gra sprawiała wrażenie znajomej dla fanów serii, a jednocześnie zapewniała świeże wrażenia. Osiągniemy to dzięki przebudowaniu fabuły gry, przy jednoczesnym zachowaniu istoty jej kierunku, modernizacji grafiki i dostosowaniu sterowania do współczesnych standardów.

– napisał przedstawiciel Capcom na blogu PlayStation

Spore zmiany są też obecne w klimacie produkcji. Widać na pierwszy rzut oka, że Capcom stawia na mroczną i mocno przytłaczającą atmosferę. Choć oryginalna produkcja nie należała do specjalnie wesołych, remake zdaje się mocno czerpać Resident Evil Village, zachowując przy tym własną tożsamość.

Ciężko w tej chwili choćby wstępnie ocenić zmiany wprowadzone w odświeżeniu, ale już teraz mogę powiedzieć, że szalenie podoba mi się klimat gry. Jest mroczniej, a przy tym nadal czuć tu oryginalnego RE4. Oby rozgrywka również nie zawiodła.

Resident Evil 4 Remake zadebiutuje 24 marca 2023 roku. Gra trafi na PC, PlayStation 5 i Xbox Series X oraz S.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie